Automobilka Bentley nás už dlouho napínala, ukazovala nám postupně fotky i videa svého SUV, avšak stále bylo zamaskované. To se teď změnilo. Nové SUV s názvem Bentley Bentayga se nyní představuje v celé své kráse. Prvním modelem je vůz s šestilitrovým motorem W12 twin-turbo. Automobilka slibuje, že půjde o nejluxusnější a zároveň nejrychlejší SUV na trhu.

A rychlé opravdu bude! Vždyť dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor W12 6,0 litru nabídne výkon 447 kW/600 koní a točivý moment 900 Nm! Díky tomu Bentayga z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 4,1 sekundy a maximální rychlost udává výrobce až 301 km/h! To vše navíc při hmotnosti 2,4 tuny. Udávaná spotřeba paliva je v kombinovaném režimu 12,8 l/100 km, objem nádrže je 85 litrů.

Motor je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou ZF, který výkon posílá na všechna čtyři kola přes mezinápravový diferenciál Torsen. Do budoucna mají v nabídce přibýt také další motorizace – potvrzené jsou verze plug-in hybrid a agregát spalující naftu.

Bentley Bentayga se nemusí bát terénu, ačkoliv si nejsem jist tím, kolik jeho majitelů s ním ze silnice vůbec někdy sjede. Pro výlety do přírody je vybaveno podpůrnými elektronickými systémy Drive Dynamics Mode či za příplatek Responsive Off-Road Setting, který podobně jako u vozů Range Rover auto nastaví až na 8 různých možností terénu. Sériové 20″ disky či za příplatek až 22″ disky se však pro jízdu mimo silnice příliš hodit nebudou.

Výbava modelu Bentayga navrženého, zpracovaného a ručně vyráběného v Crewe představuje pravého zástupce značky Bentley. Díky elegantním nadčasovým liniím a zpracování dokonale vyvažuje sportovní náboj se sebejistotou. Od čtveřice kulatých LED světlometů a široké mřížky po výraznou hnací linii a svalnaté blatníky není pochyb o tom, že DNA tohoto vozu patří do rodiny Bentley.

Bentayga nabízí nejdokonalejší automobilovou kabinu na světě s nenapodobitelnou úrovní preciznosti. Detaily z kovu, dřeva a kůže – včetně přísně stanovenými spoji mezi prvky obložení – jsou symbolem moderního britského luxusu. Tato míra dokonalosti je dosažitelná jen díky výjimečné řemeslné úrovni a dovednosti kolegů společnosti Bentley v Crewe.

Přečtěte si také:  Nejnovější Caterham Seven 170 se představuje. Je to nejlehčí model značky

Jak moc se sériová verze liší od zmenšeného modelu, který předčasně jeho podobu odhalil před několika týdny, posuďte sami. Bentley Bentayga se oficiálně představí již příští týden na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Comments are closed.