Bentley Bentayga First Edition: co čeká první majitele? – foto

Autor: Jan Karlík - 18. 11. 2015


Automobilka Bentley se rozhodla pro první zákazníky, kteří si objednali nové SUV Bentayga, připravit překvapení v podobě limitované edice s názvem First Edition. Mimo vyšperkování vozu o prvky příplatkové výbavy se můžete těšit také na exkluzivní hodinky Breitling.

Limitka byla představena na VIP akci v Sunset Marquis Hotel v Los Angeles, kam byli samozřejmě budoucí majitelé přizvání. Příjemných překvapením pro ně bylo zjištění, že jejich vůz vyjede na krásných 22″ kolech kombinujích černou a stříbrnou barvu. Dále budou vozy Bentaygy First Edition doplněny o podsvětlené prahové lišty a speciální britskou vlaječku za předními koly. Barevná paleta laků karoserie má deset různých odstínů určených speciálně pro tuto edici. 

First Edition poznáte také podle interiéru, místo původu vozu je zde opět zvýrazněno stejnou britskou vlaječkou, speciální jsou také kožené sedadla. Speciální prošívání a logo „First Edition“ je má odlišit od budoucí sériové produkce. Nešetřilo se samozřejmě na dřevu a kovových plochách, nicméně zde se určitě ani budoucí vozy nenechají zahanbit. Celkově se na tyto výhody může těšit prvních 608 zákazníků.

Pod kapotou nového SUV se nic neměnilo, ono to určitě není třeba. Pohon má totiž na starost dvakrát přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec, který nabízí maximální výkon 608 koní (447 kW) a točivý moment 900 Nm. S maximální rychlostí 301 km/h jde o nejrychlejší vůz karoserie SUV na planetě. V astronomické ceně jsou započteny také hodinky od slavné firmy Breitling. Vaše zápěstí tak může ozdobit jeden ze tří modelů – Emergency, Cockpit B50 nebo Chronomat 38, vše v provedení Bentley Bentayga Edition. Pokud jste šestistýdevátý zákazník, nesmutněte. Do budoucna se s trojicí hodinek počítá v příplatkovém ceníku.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek