Ben Collins sjel v Range Roveru Sport sjezdovku s klesáním až 75 % a nezabil se! – video

Autor: Pavel Srp - 8. 11. 2016


Bývalý Stig opět dokazuje, že nebyl Stigem pro nic za nic, s volantem a pedály si totiž opravdu rozumí. Dokázal to naposledy při extrémním sjezdu jedné švýcarské sjezdovky. Seděl při tom za volantem Range Roveru Sport.

Nešlo ovšem o jen tak nějakou sjezdovku, jde o vyhlášenou extrémní sjezdovku nedaleko švýcarské vesnice Mürren, kde se jezdí slavý závod Inferno Race. Sjezdovka je dlouhá 14,9 kilometru, na čemž by nebylo nic moc až tolik zvláštního, jenže oná má a v nejprudším místě klesání a 75 %, tedy cca 37°. Převýšení je navíc více než 2100 metrů.

Sjezdovka je otevřená i mimo závody a průměrný čas jejího zdolání je přibližně tři čtvrtě hodiny, závodní jezdci to zvládají za třetinový čas. Rekord je úctyhodných 13 minut, 20 sekund a 53 setin sekundy. Někoho v Land Roveru napadlo, že by bylo dobré vyzkoušet, jak dlouho by to zabralo autu…

A tak se také stalo. Na vrchol sjezdovky se postavil Range Rover Sport vybavený silným benzínovým motorem 5.0 V8 s přeplňováním kompresorem, jehož výkon je 375 kW/510 koní, což není zrovna po cestě z kopce asi úplně výhoda… Podle informací automobilky neměl vůz žádné speciální vybavení ani úpravy, dostal jen nezbytné prvky z hlediska bezpečí jezdce. Mimochodem, za volantem seděl bývalý Stig Ben Collins.

A jak to dopadlo? Auto se dostalo dolů bezpečně, rekord lyžařů však nepřekonalo. A to ani přesto, že se rychlost jízdy dostala na 120 km/h, v mírnější části dokonce až na 155 km/h. Výsledný čas má přesto hodnotu 21 minut a 36 sekund. Jak to celé probíhalo si můžete prohlédnout v přiloženém videu. Ben Collins si jistojistě zaslouží náš obdiv a respekt.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru