Autosalon v Pekingu možná představí Volkswagen Golf R Evo

Autor: Anina Russová - 25. 1. 2014


Tak to vypadá, že milovníci zběsilých hothatchů se mohou začít těšit na duben. To se totiž bude konat autosalon v Pekingu a kromě celé řady novinek se tu má představit také speciální koncept z dílny automobilky Volkswagen. Měl by být postaven na základech modelu Golf R.

Podle té trochy informací, které jsou k dispozici, by se tahle novinka měla jmenovat Volkswagen Golf R Evo a pod kapotou by mu mělo dusat více než 300 plnokrevníků. Zarazili jste se a přemýšlíte o tom, že je to málo? Volkswagen se totiž prý tentokrát nevěnoval extrémnímu zvyšování výkonu a kroutícího momentu, ale šel cestou snížení hmotnosti. Konečně, chce se mi křičet. Pokud to bude pravda, tak jsem ráda, že KONEČNĚ někoho napadlo, že 500 koní je sice super, ale hmotnost kolem 2 tun to prostě ukazuje ve zcela jiném světle…

Co nás však opravdu zaujalo je fakt, že se šušká o tom, že Golf R Evo by měl postrádat zadní sedačky. Prý by měly uvolnit místo bezpečnostnímu polorámu. To zní skoro až neskutečně. Kromě toho se prý počítá s karbonovou střechou, kapotou a několika dalšími částmi karoserie. Střecha by navíc měla být posazena o něco níže než má sériový Golf R, a to proto, aby se těžiště vozu dostalo ještě níž.

Vzhledem k tomu, že tohle vše je zatím jen zákulisní šeptanda, nevíme kdy, za kolik a kde se Golf R Evo bude prodávat. Vlastně nevíme, jestli vůbec… Zatím jen doufáme, že se alespoň část z toho, o čem se mluví, převtělí do reálného vozu. Ono to totiž vypadá, že poslední dobou inženýři přemýšlí, jak opět vyrábět zábavná auta.

Ilustrační foto

-AR-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru