2019-SKODA-1000-MB-klasika

Auto moto klub v Holicích pořádal v 60. letech soutěže jen pro ženy

Autor: Radim Plachý - Zdroj: youtube.com - Foto: Škoda - 25. 9. 2021

Za volant nepatří muži, ale i ženy, říkali si asi v Auto moto klubu v Holicích. Rozhodli se tak pro ženy pořádat vlastní závody. Automobilovou soutěž určenou pro ženy nazvali Femina Rally a my tu máme reportáž z roku 1969.

Na startu závodu se sešlo 30 posádek, některé z nich byly smíšené, ale vždy řídila žena. Závod měl dvě etapy, v rámci nichž byly připraveny časové kontroly. Doprovázely je i zkoušky, které zahrnovaly i jízdní testy. Například na fotbalovém hřišti byl připraven slalom, který řidičky projížděly na zpátečku.

Jak ukazuje přiložené video,na startu byly hojně zastoupeny hlavně škodovky, ale k vidění byla i spousta dalších aut zahraniční výroby. I vítězka měla zahraniční automobil. Vyhrála totiž řidička Drbohlavová, která jela se Saabem.

Štítky: , , , ,