Auto bez technické, okna, výfuku a se zfetovaným řidičem se zákazy řízení táhlo další vrak s řidičem v podobném stavu a bez řidičáku

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 12. 2. 2022


Policisté by nám jistě potvrdili, že na silnici se dá potkat takřka cokoliv. Ovšem dvojici, kterou před nedávnem řešila hlídka v Pardubickém kraji, asi nečekali ani ti nejzkušenější policisté. Přesně ale potvrzuje úvodní souvětí.

Policisté si dvojice všimli začátkem roku ve Slatiňanech. A upřímně, tohoto výjevu si prostě nešlo nevšimnout. Jak sami řekli, v případ těch dvou bylo prostě všechno špatně. „Škoda Fabia, která táhla Ford Mondeo, neměla platnou technickou prohlídku. 27letý řidič, který se ještě pokusil po zastavení přesednout na zadní sedadlo, měl pozitivní orientační test na amfetamin a soudem vyslovené dva platné zákazy řízení motorových vozidel,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Markéta Janovská.

Přečtěte si také:  Pravidla a časté chyby při tažení auta na laně nebo tyči

Ale to byl jen začátek. „Tažený Ford také neměl platnou technickou prohlídku, měl ale rozbité zadní okno a auto bylo bez registračních značek. Měl prázdnou pneumatiku a upadlý výfuk, který bylo slyšet na sto honů, jak dřel o silnici. Řidič tohoto vozidla není pro změnu vůbec držitelem řidičského oprávnění a stejně jako jeho kamarád měl pozitivní orientační test na amfetamin,“ dodala.

Dalo by se říct jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Oba totiž odmítli lékařské vyšetření, a tak je čeká soud a správní řízení. Oba čeká kromě vysoké pokuty možná i pobyt za mřížemi.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek