tovarna-SKODA_ENYAQ_iV-zahajeni-vyroby-1

V poslední době zdražuje vše – služby, energie, ale i zboží, automobily nevyjímaje. A nezdá se, že by se to mělo brzy změnit. Potvrzují to i slova šéfa českého zastoupení automobilky Škoda.

V loňském roce zmítala světem pandemie koronaviru, v letošním roce je to nedostatek dílů – nejvíce polovodičů. Kvůli tomu automobilky omezovaly anebo zastavovaly výrobu, české továrny automobilky Škoda nevyjímaje. Ta zavřela dvě ze svých tří továren v České republice na dva týdny. I když už opět vyrábějí, ztráty jsou obrovské.

Škoda se však v letošním roce v registracích nových aut propadá a dodací lhůty už jsou u některých verzí dokonce výrazně přes jeden rok. Ovšem to, že škodovka v současnosti vyrábí skoro bez problémů, nemusí trvat dlouho. Mohlo by se stát, že dojdou další suroviny – nejnověji se mluví o nedostatku hořčíku.

Přečtěte si také:  BMW řady 2 Coupé nové generace se představuje. Od řady 2 Gran Coupé se liší úplně vším a bude mít i šestiválec

Ceny aut, která neustále zdražují, ale jen tak klesat nebudou. Vysoké ceny pohonných hmot, energií, náhradních dílů, ale i inflace je dolů nepustí. (Nejen) nová auta navíc nejsou, takže mají automobilky výrazně větší poptávku než jsou schopny odbavit. Pro magazín Autosalon.tv to potvrdil právě i šéf českého zastoupení značky Škoda Jiří Maláček, který řekl: „V srpnu jsme zaznamenali rekordní příliv objednávek a stále máme obrovský převis poptávky po našich autech. Navíc do cenotvorby promlouvá stále vyšší inflace a dramaticky rostoucí ceny energií a dalších vstupů.“

2 komentáře

Přidat komentář