bmw-m5-e34-cabrio-1

Auta, která se nikdy nevyráběla: BMW M5 E34 Cabrio

Autor: Pavel Srp -   20. 4. 2013


Věděli jste, že automobilka vyráběla modely M v kabrioletu nejen u řady 3 a 6, ale vznikl i prototyp v řadě 5? Pokud nevěříte, podívejte se na přiložené fotky a video.

V roce 1989 se inženýři BMW Motorsport řekli, že vytvoří něco netradičního a vymysleli BMW M5 cabrio řady E34. Původní auto se muselo velmi radikálně upravit, takže z původně čtyřdveřového tříprostorového sedanu vytvořili dvoudveřový čtyřmístný kabriolet. Vůz byl sériové výrobě velmi blízko, nikdy k tomu však nakonec nedošlo. Byla dokonce schválena cena, která měla tehdy být kolem 50 tisíc britských liber.

Přečtěte si také:  Toto je 10 nejspolehlivějších aut při testech na 100 tisíc kilometrů. Pořadí možná překvapí

Jen týden před světovou premiérou vozu na ženevském autosalonu, kde už mělo auto připravené svoje vyhrazené místo, se vedení automobilky rozhodlo, že tento projekt stopne. Důvodem mělo být to, že nechtěli ohrozit prodeje menšího trojkového kabrioletu.

Vznikl prý pouze jeden kus, který je ve vlastnictví automobilky a ta ho v roce 2009 v rámci oslav 25 let BMW M5 představila vybraným evropským novinářům. Kromě M5 v kabrioletu novinářům ukázala také první prototyp BMW M5 kombi. Šlo už o novější generaci s typovým označením E39.

Více fotek najdete TADY!

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *