Ford_Mustang_Mach1-FighterJetGray-a-GrabberYellow

Fordu se v Austrálii povedlo udělat drobnou chybu v propagačních materiálech, která ho bude stát opravdu hodně peněz. Zákazníky totiž při objednávce svého Mustangu Mach 1 nechtěně uvedl v omyl, za což jim nabízí několik možností kompenzace včetně hodně vysoké slevy.

Ford Mustang Mach 1 je exkluzivní edice amerického muscle caru, která je tím nejlepším, co si můžete pořídit. Pohání ho pětilitrový osmiválec, jehož výkon je 338 kW/460 koní a točivý moment 529 Nm. Kombinován je se šestistupňovou manuální převodovkou TREMEC 3160 (případně za příplatek s 10stupňovým automatem) a samozřejmě pohání zadní kola. Z místa na stovce je za 4,4 sekundy a rozjede se až na 262 km/h.

Ford Mustang Mach 1 přicází do Evropy. Je připraven udělat rozruch na silnici i na závodních okruzích

Ford Mustang Mach 1 se prodává po celém světě, Evropu nevyjímaje. Nabízí se ale i v Austrálii, kde se tamnímu importérovi stala nepříjemná věc. Do ceníku mu totiž vlezl nějaký šotek, protože v rámci standardní výbavy byl Mustang Mach 1 nabízen i s diferenciálem (má samosvor vlastní konstrukce Ford), adaptivním tempomatem, mlhovými světlomety, zadními parkovacími senzory (má ale couvací kameru) a obrandovanými koberečky. Tyto prvky ale Mustang Mach 1 mít nemůže.

Ford chybu zjistil a opravil, ale mezitím už zákazníci auto objednali. Importér chybu uznal a zákazníkům, kteří již na auto složili zálohu, jako kompenzaci nabídl tříletý servis zdarma a jeden volný den na závodním okruhu. Ovšem Australané si na svých spotřebitelských právech zakládají a chtěli „víc“.

Přečtěte si také:  Ford Mustang Mach 1 (1969): svezli jsme se pořádným americkým železem

Australské zastoupení automobilky tak přidalo další dvě možnosti kompenzace. Jednou je možnost zrušení objednávky a vrácení zálohy, tou další je sleva z prodejní ceny, která činí 5400 dolarů, což je necelých 90 tisíc korun.

Přidat komentář