Lada-2105-Retro_Garaz

Aukce veteránů láká na žigulík se 186 najetými kilometry, embéčko v původním stavu a další podobné veterány

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Retro Garáž -  20. 2. 2022


Veterány a youngtimery jsou dnes velmi oblíbeným zbožím. Lidé je kupují kvůli tomu, aby do nich uložili své peníze, ale i proto, aby se s nimi svezli a připomněli si, jaké to je, auto nebo motoru opravdu řídit. Už za necelé dva měsíce se v Lysé nad Labem uskuteční aukce, v níž bude možné koupit exkluzivní kusy.

V sobotu 9. dubna se na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční další ročník veteránské akce s názvem ‚Retro garáž‘. Její součástí jsou i dražby veteránů – a to jak těch automobilových, tak i těch motocyklových. Nás teď budou zajímat právě hlavně auta.

Zlatým hřebem by měl tentokrát být žigulík. Jde o vůz LADA 2105 z roku 1990. Vůz je původem z Německa a je prakticky ve stavu nového vozu. Na jeho počítadle kilometrů totiž svítí jen 186 km. Pořadatel aukce upozorňuje, že jde o reálný nájezd, který je potvrzen znaleckým posudkem. K autu je kompletní přehled jeho historie a má platný technický průkaz. SPZ jsou od roku 1992 uloženy v depozitu.

Auto je v perfektním stavu, což dokazuje i toto video. Interiér je prakticky jako by vyjel z továrny, věk se projevuje jen na několika drobnostech jako je například těsnění kolem oken.

Cena se očekává vysoká, majitel si na auto určil aukční rezervu 250 tisíc korun. Pokud by se dražební částka nad tuto hodnotu nedostala, auto prodáno nebude a zůstane původnímu majiteli.

Chybět nebude ani škodovka. Tentokrát bude možné dražit například Škodu 1100 MB De Luxe. Jde o vůz od prvního majitele, který je v téměř původním stavu s původními SPZ. Majitel má k vozu i původní fakturu, kterou obdržel při jeho koupi. Poslední desítky let tisícovka strávila v garáži, kde byla přikryta prostěradly.

V tomto případě je aukční rezerva stanovena na rovných 200 tisíc korun a ta bude zcela jistě překonána.

Skoda_1100_MB_De_Luxe-Retro_Garaz
Škoda 1100 MB De Luxe | Zdroj: Retro Garáž

Nebudou to jediné veterány, které se budou začátkem dubna na výstavišti v Lysé nad Labem prodávat. Pořadatel bude veterány postupně doplňovat.

Pokud byste chtěli také prodat svůj automobilový nebo motocyklový veterán, máte možnost. Pořadatel Retro garáže takovou možnost také nabízí. „Pokud máte doma starý motocykl v původním stavu nebo automobil po precizní renovaci, neváhejte nás před prodejem oslovit,“ píše na svém webu. Uzávěrka přihlášek je koncem února.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

2 názory na “Aukce veteránů láká na žigulík se 186 najetými kilometry, embéčko v původním stavu a další podobné veterány”

  1. v dnešní se dělá snad ze všeho….pomalu když seš slavné tak i z teho co vyprodukuješ na wc…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *