Audi Q6 e-tron

Audi Q6 e-tron se testuje na dalekém severu. Baterie si do něj vyrobí Audi samo

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Audi -  17. 3. 2023


Značka se čtyřmi kruhy zahájí s modelem Audi Q6 e-tron, který je již téměř připraven na sériovou výrobu, největší modelovou ofenzivu ve své historii. Audi do roku 2025 představí více než 20 nových modelů – a více než deset z nich bude mít výhradně elektrický pohon. Budoucí modelová řada Q6 e-tron přinese elektromobilitu poprvé do hlavního výrobního závodu v Ingolstadtu. Příklon k elektromobilitě umocní vlastní montáž akumulátorových baterií.

Audi v současnosti za přísných bezpečnostních opatření nekompromisně testuje téměř sériový prototyp modelu Q6 e-tron v zatáčkách na dalekém evropském severu, kde panují drsné, mrazivé podmínky. Budoucí modelová řada používá jako první novou technickou platformu PPE (Premium Platform Electric). Téměř sériový prototyp modelu Q6 e-tron s 800V elektrickou sítí, výkonnými a hospodárnými elektromotory, inovativním systémem řízení sady akumulátorů a nabíjení a nově vyvinutou elektronickou architekturou reprezentuje další velký krok v elektrifikaci a digitalizaci modelové palety značky Audi.

Přečtěte si také:  Nové Audi A4 už nevznikne. V nové generaci se z něj totiž stane Audi A5

Budoucí modelová řada Q6 e-tron s karosářskými variantami SUV a Sportback ztělesňuje elektrickou budoucnost společnosti Audi a ve výrobním závodě Ingolstadt ji budou trvale udržitelným způsobem vyrábět vysoce kvalifikovaní zaměstnanci. Značka Audi urychluje svou transformaci na vedoucího poskytovatele síťově propojené a zcela elektrické prémiové mobility. A využívá přitom pevné ekonomické základy, protože skupina Audi uzavřela obchodní rok 2022 rekordním hospodářským výsledkem.

Audi-Q6-e-tron-zadek

„Naší strategií ‚Náskok 2030‘ nabízíme správné odpovědi i v dobách nesčetných krizí,“ říká Markus Duesmann, předseda představenstva společnosti AUDI AG. „Značku Audi zaměřujeme na trvalou udržitelnost a důsledně urychlujeme digitalizaci a elektrifikaci našich produktů.“

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *