test-2022-audi_rs3_sportback- (1)

Audi plánuje velkou elektrifikaci. Dotkne se už příští generace výkonné RS3, která tak přijde o skvělý pětiválec

Autor: Anina Russová - Zdroj: Autocar - Foto: Pavel Srp - 31. 7. 2022


Ať se nám to líbí nebo ne, v Evropě se elektrifikaci prostě nevyhneme. A to už za pár let, a tak se není co divit, že automobilky se na tento velký přechod připravují. Dělá to i Audi, která už potvrdila, že následující generace Audi A3 bude výhradně plně elektrická. Navíc z ní bude zadokolka, ovšem pro sportovní verze S3 a RS 3 bude připraven i pohon všech kol.

Už dříve značka Audi oznámila, že od roku 2026 už nepředstaví žádný model se spalovacím motorem. Před nedávnem potvrdil britský Autocar, že v roce 2027 se do elektrického hávu definitivně převlékne jak model Audi A3, tak i nejostřejší provedení RS 3.

Přečtěte si také:  Test Audi RS 3 Sportback (2022)

Podle Autocaru se očekává, že spolu s přechodem na elektromobilitu se také změní proporce RS 3. A samozřejmě jméno, v kterém se s největší pravděpodobností objeví něco jako RS 3 e-tron. Přítomnost elektromotorů a další techniky dovolí, aby inženýři tuhle sportovní verzi mnohem více přiblížili k zemi a dá se předpokládat, že bude mít delší kabinu i nižší těžiště a kratší převisy.

První jízda s Audi RS e-tron GT: Jestli budou elektromobily fungovat takhle, nemáme se čeho bát

Takřka s jistotou se dá počítat se dvěma elektromotory, které by měly poskytnou dost výkonu na to, aby zrychlení auta bylo lepší než doposud. Jen pro upřesnění dodáme, že současná verze Audi RS 3 s 2,5litrovým pětiválcem umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy.

Přečtěte si také:  Audi A6 Avant e-tron se ukazuje. Elektrický kombík umí použít světla jako promítačku a posádka může hrát hry

Ovšem ti, kteří zatím elektromobilitě neholdují, nebudou mít tak docela smůlu. Ne ve všech částech světa se elektromobilita dostane do nabídky hned v následujících pár letech. Například australské zastoupení Audi o zrušení spalovacích motorů zatím jen uvažuje. A pokud by k tomu prý došlo, stane se tak až kolem roku 2032. Do té doby tam spalovací verze, tedy i RS 3, budou běžně k dispozici.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek