Časy na Nürburgringu jsou zajímavým údajem. Nedokazují sice nic o tom, jak bude auto fungovat v reálném světě, ale je zajímavé mít srovnání rychlosti docela odlišných aut v podobných podmínkách. Nakonec totiž zjistíte, že velmi drahý a sportovní Aston Martin V8 Vantage nemusí být rychlejší, než docela běžný a o poznání levnější hot-hatch…

Aston Martin V8 Vantage se na epický německý okruh Nürburgring vydal s německým magazínem Sport Auto. Za jeho volantem seděl už tradičně Christian Gebhardt, který okruh nejen dobře zná, ale má i cit pro auta a řízení.

Aston Martin V8 Vantage rozhodně není slabé, ani pomalé auto. O jeho pohon se stará 4.0litrový motor V8 s twin-turbo přeplňováním. Technické údaje prozrazují 375 kW/510 koní a točivý moment vrcholí 685 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 3,6 sekundy a jede až 314 km/h.

Christian Gebhardt s autem zajel čas 7:43.92, což je o 0.1 sekundy pomalejší, než za kolik to zvládl s Hondou Civic Type R a dokonce o tři sekundy pomaleji než v případě Renaultu Megane R.S. Trophy-R. Docela zajímavé, co říkáte?