McLaren Artura

Aston Martin slaví 60. narozeniny parádním hybridním driftem na závodní trati Top Gearu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: McLaren - 7. 9. 2023


Letošní rok se nese v duchu velkých oslav u několika automobilek. Ty nejvýraznější pořádá Porsche, které slaví 70. narozeniny. Jen o deset let méně ale letos slaví také Aston Martin, který se nerozhodl zapálit svíčky, ale pneumatiky.

Posloužila k tomu dvojice nejnovějších hybridních modelů McLaren Artura, která těmi pneumatikami nakonec vykreslila velké číslo 60. A nejspíš to řidičům ani nedalo moc práce. Vždyť je tento model poháněn třílitrovým šestiválcem se dvěma turby, kterému sekunduje elektromotor. Výsledek? Velmi působivých 671 koní při 7 500 ot./min a točivý moment 720 Nm při 2 250 ot./min.

Mimochodem, celý narozeninový klip se točil na trati Top Gearu, nicméně to, kdo je za volanty aut McLaren neprozradil. A pro úplnost dodáme, že maximální rychlost tohoto auta byla omezena na 330 km/h a čistě na elektřinu ujede asi 30 kilometrů. Automobilka tvrdí, že jde o historicky první vůz kategorie High-Performance Hybrid (HPH), který řidič poskytne dostatek zábavy, ale zároveň umí myslet ekologicky. Baterie pracující s elektromotorem má kapacitu 7,4 kWh, a i když dojde benzin, zajistí rychlost až 130 km/h. Ačkoliv jen na chvilku.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru