Aston Martin DB4 G.T. je dnes už legendou, která si ovšem rozhodně zaslouží naši pozornost. Tohle krásné auto spatřilo světlo světa jen v 75 exemplářích, které dnes nalezneme jen v muzeích a v pár exkluzivních soukromých sbírkách. Možná i proto se britská značka rozhodla, že tuhle legendu vlastně oživí.

Aston Martin má v plánu DB4 G.T. znovu vypustit na závodní okruhy, a to v limitované 25kusové edici, která ovšem nedostane homologaci pro běžný silniční provoz. Design auta zůstane takřka totožný s tím, s nímž jezdila původní verze DB4 G.T., Aston Martin se však zaměří na modernizaci techniky auta. Pod klasickou karoserií se tak ukryje značně modernizované pohonné ústrojí, ale nové budou i brzdy, podvozek nebo veškeré asistenční a bezpečnostní prvky.

Vzhledem k tomu, že auto je určené jen pro závodní okruhy, je schopen ho Aston Martin na přání vybavit bezpečnostním rámem vyrobeným i namontovaným přesně podle přísných regulí FIA, ale také třeba lze přihodit i závodní sedačky nebo vícebodové bezpečnostní pásy. Podle zástupců značky se totiž už při výrobě počítá s tím, že noví majitelé auto nenechají zaparkované v nějaké vyhřívané garáži, ale opravdu s ním budou absolvovat ostré závody.

V těch se omlazené DB4 G.T. rozhodně neztratí. Pohání ho totiž řadový šestiválec o objemu 3,8 litru, který je opatřen třemi dvojitými karburátory Weber a který je naladěný na 340 koní. O pohon se prostřednictvím čtyřstupňové přímo řazené převodovky budou starat kola zadní nápravy.

Vypadá to celé hodně dobře, co myslíte? Jen ta cena může některé zájemce odradit. Původní vozy Aston Martin DB4 G.T. se cenově pohybují někde kolem čtyř milionů dolarů. Nová verze, kterou už Aston Martin na zkušebním okruhu v Millbrooku testuje, by měla stát asi polovinu, tedy 1,9 milionu dolarů, co je v přepočtu asi 40 milionů korun.