Aston Martin představil nový Vanquish v Dubaji – video

Od Anina Russová | 21. 1. 2013 1

I když je přemísťování vozů pomocí helikoptéry poměrně běžná věc, tak mě tohle video něčím opravdu zaujalo. Helikoptéru si na jaře pro představení své novinky v podobě Continentalu GT půjčila i automobilka Bentley. Ale Aston Martin u příležitosti právě probíhajícíh oslav 100. výročí automobilky šel ještě o kousek dál.

Jako první totiž umístil vůz pomocí helikoptéry na vrcholek světově proslulého hotelu Burj Al Arab v centru Dubaje, jehož heliport se nachází 305 metrů nad zemí. Uznejte sami, že je to prostě husarský kousek. Aston Martin takto představil svou novnku v podobě modelu Vanquish. Generální ředitel společnosti Aston Martin k tomu řekl: „S velkou hrdostí budeme v Dubaji pokračovat v našich oslavách 100. výročí značky, které budou pokračovat po celý letošní rok. Nikde jinde by takové představení nemělo takový šmrnc jako právě v Dubaji.“

Určitě se na video z téhle akce  podívejte. Kromě naprosto úchvatných záběrů se klaním také před pilotem helikoptéry. Asi není úplně snadné ji v tak horkém vzduchu, jaký v Dubaji panuje udržet na místě dokud není sundán jak vůz, tak popruhy a zbylé příslušenství.

V některém z příštích článků si také představíme 10 věcí, které nejspíš o automobilce Aston Martin nevíte a přidáme k tomu několik důležitých milníků za 100 let této slavné britské automobilky.

 -AR-