Letní sezóna je za dveřmi, a tak se není co divit, že se Aston Martin se zbrusu novým kabrioletem pochlubil právě teď. Jeho jméno zní DBS Superleggera Volante a předem varujeme: bude se vám moc líbit! Je ale tak drahý, že si nejspíš budete muset nechat zajít chuť. A my také…

Automobilka jej označuje za nejrychlejší kabrio své historie. Důvod je prostý, pracovala hodně s hmotností a to hlavně s použitím velké spousty karbonových dílů. Z těch jsou také například zpětná zrcátka anebo sloupky karoserie. Nejvíce práce ale obstará srdce auta.

Pod kapotou je dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 5,2 litru. Dost zajímavá motorizace, co myslíte? Obzvlášť v dnešním elektrifikovaném a downsizingem zasaženém světě. Výkon tohoto agregátu je 725 koní a točivý moment velmi působivých 900 Nm. To už nějaký ten vítr ve vlasech vytvořit dokáže. Parádní kabriolet díky tomuto naladění zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na 340 km/h!

Aston Martin v případě tohoto vozu hodně zapracoval na aerodynamice, takže, ačkoliv jde o kabriolet, které právě s touto veličinou občas bojují, zvládne DBS Superleggera Volante vygenerovat přítlak až 177 kilogramů. A ještě jedna zajímavost. Jde o kabriolet s plátěnou 8vrstvou střechou. Tu si zákazníci mohou objednat v osmi různých barvách, ale to důležité je, že její složení nebo naopak rozložení zabere jen 14 sekund. Ovládat ji lze jak tlačítkem v autě, tak také pomocí klíče na dálku. Jen nesmíte být dále než dva metry od auta.

A ta výše zmíněná cena? Aston Martin si za tento vpravdě báječný kabriolet řekne 295 100 eur, tedy asi 7,5 milionu korun.