Italské designérské studio Zagato letos slaví 100 let své existence. A protože už řadu let spolupracuje s automobilkou Aston Martin, rozhodlo se, že ideální oslavou takového výročí bude stavba něčeho opravdu výjimečného. Tím je nakonec retro vzpomínka na DB4 GT Zagato, o kterém jsme vám už říkali. K tomu ale Aston Martin a Zagato přidají ještě moderní limitovanou sérii modelu DBS GT Zagato.

Stejně jako v případě klasického auta vznikne i u tohoto moderního kousku jen 19 exemplářů. Zajímavé je, že zájemci si budou moci pořídit jen obě auta dohromady. Aby byla podtržena exkluzivita obou staveb. A cena? Posaďte se, ať neupadnete. Obě auta dohromady vyjdou případné zájemce na šest milionů liber, tedy asi 173 milionů korun. Bez daně samozřejmě.

Aston Martin konečně ukázal znovuzrozený DB4 GT Zagato. Stojí 6 milionů liber!

A co že je na DBS GT Zagato tak zajímavého? Je toho vlastně celá řada. Jde o model, jehož základem je model DBS Superleggera. Designovou podobu byste ale u novinky hledali marně. Byla zcela přepracována dle požadavků studia Zagato. Má jít o moderní verzi nadčasové ikony, což je definice Marka Reichmana, šéfa kreativního oddělení značky Aston Martin. Zcela nový je design auta, od přední masky, přes nárazníky, blatníky až po hodně výrazný zadní difuzor.

K tvorbě interiéru, který je z velké části karbonový a ocelový, byl použit 3D tisk a Aston Martin říká, že zabral asi 100 hodin. Zajímavostí je také použití 18karátového zlata, z čehož je řada detailů jak v interiéru, tak v exteriéru. Zlatá jsou třeba loga auta a podle nás to vypadá skvěle. Ovšem konečný design auta bude na zákazníkovi, který si jej v rámci nabídky divize Q by Aston Martin bude moci doladit k obrazu svému.

A co pohonná jednotka? Ta je totožná s DBS Superleggera, jde tedy o dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor V12 o objemu 5,2 litru. Ovšem pro potřeby tohoto konkrétního modelu byl jeho výkon naladěn na 760 koní.