Už koncem září přijde do kin nový film o agentu s povolením zabíjet, tedy Jamesu Bondovi. Trailer na film slibuje skvělou akci, která sice popírá všechny přírodní i jiné zákony, ale tenhle agent si může dovolit asi cokoliv. Krom toho film přinese znovuzrození legendárního Astonu Martin DB5, který je s Jamesem Bondem spjat stejně, jako slavné „protřepat, nemíchat” a tedy drink Vodka-Martini.

U příležitosti tohoto filmu se Aston Martin spojil se společností The Little Car Company, která, jak už její název napovídá, staví zmenšeniny klasických aut. A u DB5 ukázali, že opravdu umí. Jen to nevidíme jako hračku pro děti, což bylo původně plánováno, ale jako dokonalý sběratelský kus.

Přečtěte si také:  Aston Martin ukázal prvních pět klasických modelů DB5. Mají fenomenální filmovou výbavu

Aston Martin DB5 ve své zmenšené verzi nabídne veškeré vybavení, které mělo i filmové auto z pera postavy, která se ve filmech jmenuje Q a má na svědomí všechny ta parádní vychytávky od střílejících per, přes vybuchující manžetové knoflíčky až právě po auta.

Mini verze slaného auta tak má otáčecí registrační značky, systém na kouřové clony, repliky zbraní ve světlometech, skrytý ovládací panel na všechny tyto hračky a také systém, pomocí kterého se autíčko může točit dokola stejně, jako to reálné ve filmu. K tomu mu mimochodem pomáhá diferenciál s omezenou svorností. Tady se prostě myslelo na vše!

Auto je poháněno elektromotorem, který pracuje se čtveřicí baterií, přičemž kapacita každé je 1.8 kWh. A dalším důvod, proč tohle není tak úplně hračka pro děti je fakt, že zmenšená DB5 zvládne rychlost až 45 mil za hodinu, tedy asi 72 km/h. Výrobce se navíc zmínil, že v autě je schovaných několik překvapení, která ale neprozradí a nechá majitele auta, aby si je našli sami.

Přečtěte si také:  Land Rover Defender V8 Bond Edition je 300kusová limitovaná edice inspirovaná filmem „No Time To Die“

Vzhledem k popisu tohoto vpravdě speciálního vybavení a vzhledem k tomu, že je tento konkrétní Aston Martin spjat s nejnovějším filmovým pokračováním Jamese Bonda, není levný. The Little Car Company má DB5 v nabídce standardně, jen bez filmového pozadí a vychytávek. V takovém případě vyjde na něco mezi 35 a 45 000 librami, tedy něco mezi 1,03 a 1,3 milionem korun. DB5 s filmovým vybavením ale stojí 90 000 liber, tedy asi 2,7 milionu korun.

Přidat komentář