Britská značka se chystá na blížícím se autosalonu v Ženevě představit novou generaci svého dvanáctiválcového GT. Jak bude vypadat můžete odtušit díky zamaskovaným prototypům a také jedné fotografii zadní části, které maskování zcela chybí. A první dojmy jsou perfektní.

Když odmyslím to, jak automobil vypadá, důvod k radosti je zejména díky nové pohonné jednotce, která je uložena pod dlouhou kapotou. Všichni se oprávněně báli, že nová generace vozů Aston Martin přinese výrazné zmenšení motorů a to z plnotučných dvanáctiválců na pouze osmiválcové jednotky. Obavy však byly naštěstí zbytečné. Nové DB11 (jméno DB10 zůstalo vyhrazeno pro stroj Jamese Bonda) bude postaveno na platformě nahrazující dosavadní šasi VH. Předpokládá se, že nová generace podvozku bude využívat stejné principy a zavěšení všech čtyř kol na dvojitých lichoběžníkových ramenech.

Pohonná jednotka rovněž nemá nic společného s předchůdcem. Naštěstí byl zachován počet spalovacích válců, změnil se jejich objem na 5,2 litru. Byť se Astonu podařilo zachránit motor V12, atmosférické plnění už nikoliv. Vzduch budou do válců pod tlakem dávkovat dvě turbodmychadla. Maximální výkon této jednotky by měl bez problémů přesáhnout hranici 600 koní. Úvaha nad osmiválci také nebyla úplně mylná, do budoucna by tuto jednotku měl doplnit osmiválec z dílny AMG.

17.2.2016, aktualizováno:

Na internetu se objevila nová fotka, která zachycuje přední část. Nám se líbí, co vám?

spy-foto-Aston-Martin-DB11

Přidat komentář