Automobilka ze Spojeného království plánuje další model, který ponese název Vulcan a k jeho představení dojde za necelý měsíc v rámci autosalonu v Ženevě.

Aston Martin Vulcan by mohl být velice důležitým modelem. První informace totiž poukazují na možnost využití atmosféricky plněného dvanáctiválcového motoru. Tedy staré dobré klasiky, která v modelech Aston Martin přetrvává už několik desetiletí. Je totiž více než pravděpodobné, že automobily, které vzniknou po tomto modelu, již budou využívat motory V8.

Očekává se limitovaná edice o 30 kusech, kde bude kladen velký důraz na využití prvků ze závodního odvětví automobilky. Výkon motoru V12 by se měl pohybovat kolem hodnoty 800 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h by měla být otázka 3 sekund.

Kam model Vulcan zařadit? Někteří tvrdí, že dost možná na úplný vrchol portfolia, odkud by mohl dohlédnout i na taková jména, jako třeba Ferrari LaFerrari a nebo McLaren P1. Kdo ví… Na toto rozhřešení si budeme muset počkat až na prémieru do Ženevy. Chystáte se?