Volkswagen Scirocco R je sám o sobě celkem obstojnou hračkou na klikaté okresky. Čínský úpravce ASPEC z něj ale udělal neskutečnou bestii, jejíž zkrocení nebude žádná legrace.

Můžou tak prý upravit prakticky jakékoliv Scirocco vyrobené mezi lety 2009 a 2014. V prvé řadě se úprava točí kolem změny designu karoserie. Ta dostala masivní karbonový bodykit, který zahrnuje přední nárazník s integrovaným LED denním svícením, nová je také kapota a rozšířené jsou také přední blatníky. Nechybí ale ani nové nástavce prahů, rozšířené zadní blatníky nebo monstrózní zadní difuzor. Celek pak dokresluje mohutné zadní křídlo.

Kromě designu se ale samozřejmě pracovalo i na technice auta. Scirocco dostalo třeba nový podvozek, který nejen, že snižuje jeho světlou výšku, ale navíc ho mnohem lépe udrží na silnici.

Zajímavé je to ale i pod kapotou. Přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr tam sice zůstal, ale úpravce z něj vymáčkl výkon 430 koní. Jak to ve výsledku funguje, jaké je zrychlení nebo jak toho úpravce dosáhl, bohužel nevíme. Zjevně si na více informací musíme počkat.