Apple TV+ chystá seriál o Ferrari. Měl by vycházet ze skutečných historických událostí značky

Autor: Anina Russová - Zdroj: Apple TV+ - Foto: Ferrari - 16. 7. 2022


S rozmachem různých streamovacích služeb, jako je Netflix, Disney + nebo Apple TV+ se k nám poměrně levně a rychle dostávají zajímavé filmy, seriály a dokumenty. A jeden takový zajímavý seriál je dle všeho v přípravě, měl by mapovat historii značky Ferrari.

Stát by za ním měl Steven Knight, který natočil i fenomenální seriál Gangy z Birminghamu. Nosným motivem seriálu by mělo být mapování života a začátků samotného Enza Ferrari, přičemž příběh bude vycházet ze světového bestselleru Ferrari Rex, který je životopisem Enza Ferrari.

Přečtěte si také:  Replika Ferrari 458 Italia na základech Porsche se postavila vedle reálného Ferrari. Výsledek překvapil

„Jsem nadšený, že mohu vyprávět tak sugestivní příběh o tomto legendárním muži a jeho ikonické značce,“ řekl v tiskovém prohlášení Steven Knight. „Naprosto mimořádný život Enza Ferrari byl definován jeho dramatickou osobní a profesní cestou. A Ferrari je oslavou neuvěřitelně složité lidské bytosti,“ dodal.

V hlavní roli BMW. Auta mnichovského výrobce si zahrála ve spoustě filmů

Pět velkých období

Nutno říct, že Enzo Ferrari měl pověst velmi přísného šéfa, se kterým nebylo úplně jednoduché vyjít. A i tato jeho povaha by se měla do seriálu propsat. Základem má být detailní zmapování pěti etap života Enza Ferrari, který je v oficiálních materiálech popisován jako „Pět let. Pět řidičů. Pět úmrtí. Jeden soud.“ Právě to vše stojí za legendou jménem Ferrari. Jde především o smrt Dina Ferrari, prvorozeného syna Enza. O zradu Juana Manuela Fangia, a o tom, jak Ferrari začínal od nuly, když si vybral pět tehdy vycházejících jezdců a snažil se světu ukázat, kdo a co je Ferrari. Premiéra by měla proběhnout po roce 2023.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek