Technologická společnost Apple se kromě spotřební elektroniky vrhne na další oblasti, nechala si patentovat velmi zajímavou technologii. Nová navigace pozná, kam chce řidič jet.

Světlo světa před nějakou dobou spatřily spekulace o tom, že Apple má v plánu vyrábět autonomní automobily. O tom, zda tomu tak skutečně bude či nikoliv, případně kdy, není oficiálně potvrzeno. Jistá je ale naopak informace o tom, že do aut by nově mělo od Applu přibýt více než jen rozhraní Apple CarPlay.

Společnost má totiž nově zaregistrovaný patent na technologii, která dokáže odhadnout, kam chce řidič jet. Ovšem nebude to až tak prozíravé, že by vám snad auto četlo myšlenky. Spíše mu dáte jen jednoduchý příkaz jako například “mám hlad”, “chci jet domů” nebo “potřebuji koupit květinu” a navigace se postará o zbytek. Systém ale nepracuje s nejbližšími cíli, ale s těmi, které se ‘k vám hodí’.

Tato technologie by se ale podle Applu neměla dostat do dnešních běžných aut, ale do aut, která už nebudou mít volanty, ale budou se ovládat joysticky. Tím by se pak dalo auto ovládat v případě, že byste chtěli změnit cíl anebo objet překážku a podobně. Kromě joysticku by ale toto mělo jít ovládat i hlasem.

Znamená to tedy, že to Apple s autonomními auty opravdu myslí vážně?