Aplikace Waze nově pomůže najít cestu k odběrovým místům na koronavirus

Autor: Anina Russová - Zdroj: Waze/Facebook - Foto: Waze/Facebook - 24. 3. 2020


Tipujeme, že každý z řidičů alespoň někdy použije aplikaci v telefonu s navigací, například Waze. To je chytrá navigaci, která má jednu velmi podstatnou vlastnost. Umí řidiče v reálném čase velmi rychle navést mimo ta nejucpanější místa. Teď v ní přibude nová funkcionalita: objeví se v ní databáze míst pro testování na koronavirus.

Nově se Waze rozhodl nezaměřovat jen na nejlepší cestu z bodu A do bodu B a na zobrazení kolon či policejních hlídek, ale také na databázi všech míst, na kterých se můžete nechat testovat na přítomnost viru COVID-19.

Zástupci firmy k tomu na svém facebooku prozradili: „Do mapy jsme zadali všechna místa, která průběžně aktualizujeme. Zároveň celý vývoj sledujeme a snažíme se přidávat i ta nejnovější místa tak, aby v případě problému byla vaše cesta co nejlepší.“

V současné době je v aplikaci zaneseno 37 odběrových míst po celé České republice. Nikdy se prý nestane, aby Waze dovedl posádku ke špatné vrátnici. Všechna zanesení do mapy byla pečlivě konzultována s lidmi, kteří potvrdili jejich umístění, tedy s lokálními editory. Navíc má každé odběrové místo v mapě také přesnou otevírací dobu a kontaktní údaje, včetně webového odkazu.

Upřímně doufáme, že tuto část aplikace nikdy nebudete muset využít, ale pokud už ano, je dobré vědět, že existuje. Odběrová místa jsou pak v aplikaci k dispozici nejen v Česku, ale všude tam, kde aplikace funguje. 

Navigace existovala už v 70. letech minulého století, pokyny byly na kazetě v rádiu

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek