Jestli tohle není dokonalý marketing, pak už nic. Porsche ještě ani nepředstavilo novou 911 GT2 RS, neprozradilo jediný relevantní detail ani nepotvrdilo cenu, přesto se našla tisícovka těch, kteří za tohle prý nejostřejší sériové Porsche historie byli ochotni zaplatit. Tisícovka proto, že právě tolik kusů má Porsche v plánu prý vyrobit.

Nevíme sice, kolik činila přesná částka, nejčastěji se ale mluví o zhruba 260 tisících eurech, což je v přepočtu asi 8,5 milionu korun. Německý Autobild se pokusil zjistit víc, ale moc se to nepovedlo jediné, co se mu podařilo vypátrat je fakt, že by GT2 RS měl pohánět motor o objemu 3,8 liru, kterému byla do vínku dána větší turbodmychadla a který by měl dosahovat v okruhovém nastavení výkonu asi 700 koní. V silničním provedení by to pak mělo být asi 650 koní. Ale upozorňujeme, že jde stále jen o spekulace.

Automobilka totiž zdatně mlží. Novináři zkoušeli zjistit podrobnosti, ale nebyli moc úspěšní. Porsche sice přiznalo, že něco chystá, ale víc nic. Zástupci značky jen prý dodali, že to bude velkolepé a skvělé. Tak jsme rádi, že se máme na co těšit, ale nějaké ty informace bychom asi brali víc.

Je ale zajímavé, že před nedávnem bylo při prvním představení hry Forza Motorsport 7 ukázáno něco, co bylo označeno jako GT2 RS, co by mělo být GT2 RS, ale znovu zůstáváme u toho, že nikdo nic nechce ani potvrdit ani vyvrátit. Je ale dost pravděpodobné, že Porsche takto opravdu v tichosti ukázalo vůz, na který se nedočkavostí třese celý motoristický svět. A nebo také ne. Kdo se v tom má vyznat? 😀