Animace ukáže jak se měnil Nissan Skyline od první do poslední generace

Od Pavel Srp | 31. 3. 2018


Auta se v průběhu let znatelně vyvíjejí, mění tvary kvůli bezpečnosti, ale i díky moderním techologiím, které neustále vylepšují aerodynamiku, ale zároveň také rostou. V přiloženém videu v animaci uvidíme, jak se za několik desítek let proměnil Nissan Skyline.

Historie Nissanu Skyline je už docela dlouhá, vždyť se začala psát už v roce 1957, tehdy šlo ještě spíše o luxusní cestovní auto a jmenovalo se Prince Skyline. V té době byla výrobcem společnost Prince Motor Company. Nissan značku převzal až o přibližně 10 let později. Ono známé označení Skyline GT-R se objevuje v roce 1969.

Ve videu se podíváme na to, jak se jednotlivé generace měnily v čase z hlediska designu, ale také z hlediska výkonu motoru, hmotnosti a nebo ceny. Navíc si můžeme poslechnout zvuky motoru. Dozvíme se také některé perličky ze zákulisí. Věděli jste třeba, že kotoučové brzdy na všechna čtyři kola dostalo auto už v roce 1973? Druhá půlka videa prozradí i perličky ze života. Třeba to, že v 90. letech minulého století měli výrobci dohou o maximálním výkonu 280 koní, Skyline měl oficiálně udávaný výkon 276 koní, ale reálně to bylo více než 330 koní. Dozvíme se také, jak vznikla přezdívka „Godzilla“ a kdo ji použil jako první. Stejně tak tvůrci videa vysvětlují vznik označení „Hakosuka“ a ještě mnohem více.