Velký motor má zpravidla parádní zvuk. V dnešní korektní době jsou ale auta svazována přísnými limity všeho. Pochopitelně bezpečnosti, emisí, ale i hluku. Ale AMG s tím bojuje, protože do svých modelů nainstalovalo funkci, kterou jsme si pracovně pojmenovali jako „zlý soused“.

Název jsme jí dali po vzoru Fordu, který má naopak u Mustangu funkci nazvanou „dobrý soused„. Tahle funkce při startování ztiší výfuk co nejvíce to jde, aby auto nevzbudilo sousedy. AMG to má naopak obráceně a při startu naopak otevře všechny klapky a auto nastartuje co nejhlasitěji to jde. Mercedes-AMG funkci pojmenoval jako „Emotion start“.

Pokud ji aktivujete, nebudete muset před startem přepínat jízdní režimy a otevírat výfukové klapky, abyste si užili to parádní vyštěknutí motoru. A že to ty mercedesí osmiválce opravdu umějí… A jak na to? Není to nic složitého, prostě jen bude stačit při startování zatáhnout za páčku řazení na volantu a auto se pak o všechno postará samo!

Mercedes-AMG má náš respekt, speciálně potom, co má problém s tím, že jsou jeho modely moc hlasité… Takový přístup nás baví! 🙂

Mercedes-AMG bude muset ztišit své modely. Pro úřady jsou moc hlasité