Americké zastoupení Mercedesu chce z práce z domu udělat standard. Kanceláře budou výjimkou

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Mercedes-Benz USA - 27. 5. 2020


Letošní rok je velmi zvláštní. Všechno zamotala koronavirová pandemie, která se dotkla celého světa. Zatímco u nás, potažmo v celé Evropě začíná být od tohoto bacilu snad klidněji, v Americe je to ještě naopak. Proto jsou některé americké státy v absolutní izolaci. Přesně tak tomu je v Georgii, která byla koronavirem zasažena velmi vážně. Firmy přestaly fungovat, lidé musí být doma, smějí maximálně na nákup a děti nesmí do škol. Tak tvrdá opatření se dotkla i tamního zastoupení značky Mercedes-Benz.

To se nejprve rozhodlo, že své zaměstnance nechá pracovat z domu jen po dobu koronavirové krize. Jak se ale ukázalo, tento způsob práce vyhovuje jak zaměstnancům, tak vedení, a tak budou kanceláře uzavřeny i po uvolnění zákazu volného pohybu. Už v tuto chvíli je jasné, že automobilka nechá všech 875 zaměstnanců z tamních kanceláří doma do konce tohoto roku. Mluví se ale o tom, že by se kanceláře zavřely nadobro a lidí pracovali z domova už napořád.

Jak zůstat v bezpečí při cestách autem během pandemie koronaviru? Poradíme vám

Nicholas Speeks, generální ředitel Mercedes-Benz USA k tomu v rozhovoru pro Autonews řekl: „Práce na dálku u nás byla doposud jen výjimkou. V dohledné budoucnosti se ale stane standardem. Zjistili jsme, že jsme schopni i v tomto režimu efektivně fungovat.“ Připomněl ale, že jde jen o pokus, který ovšem nemá pevně stanovený cíl. Kanceláře si tamní zastoupení značky ale ponechá. Speeks připomněl, že čas od času stále potřebují místo, kde se sejít na jednání.

Také počítá s tím, že se dříve nebo později objeví tací, kterým neustálá práce z domova nemusí vyhovovat. Až skončí pandemie, dostanou možnost si jít, byť jen na pár hodin, sednout do své původní kanceláře.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek