PaxPower-Ford-F-150-1

Americká tuningová firma dala vzniknout terénní bestii s výkonem supersportu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: PaxPower - 21. 6. 2021


Kdo by nemiloval pick-upy, především pak ty opravdu velké. Jsou to monstra, špatně se s nimi někdy parkuje, především pak ve městech, ale to, co dokážou mimo ta města, často bere dech. Jsou zábavné, většinou hodně schopné a také hodně praktické. A když se na nich navíc vyřádí tuningová firma, která se na podobná auta specializuje už hezkou řádku let, vznikne fenomenální monstrum. Bohužel ale v případě Fordu F-150 upraveného americkou firmou PaxPower, neznáme konečnou cenu úpravy.

Už v sériovém provedení je Ford F-150 poměrně hodně schopným, navíc vcelku všestranným autem. Ovšem po tuningovém zásahu je z něj terénní bestie, kterou jen tak něco nerozhodí. Dostal totiž kompletně nový podvozek, díky němuž vzrostla světlá výška o 9 centimetrů. Zároveň má auto také širší rozchod kol, a to o 10 centimetrů. Přidejme k tomu speciální terénní pneumatiky a je jasné, že projede hodně velký terén.

Přečtěte si také:  A pak, že to nejde! Ford F-150 upravený od Hennessey zvládne pálit gumy na požádání

I v terénu je ovšem potřeba výkon, a proto v PaxPower sáhli také k úpravě pohonné jednotky. Tou je v tomto konkrétním případě pětilitrový osmiválec, který po instalaci nového výfuku a dalších částí motoru poskytne řidiči 770 koní. A to je pořádný nárůst, když si uvědomíme, že sériový Ford F-150 má s tímto osmiválcem výkon jen čtyři stovky koní.

K tomu všemu úpravce přidal několik změn na karoserii, ale i v interiéru. Jako celek auto působí hodně nazlobeně a přiznáváme, že ve zpětném zrcátku bychom ho nutně vidět nepotřebovali. PaxPower pak prozradili, že tuto verzi úpravy už je možné objednávat, přičemž v tuto chvíli pracují na obdobných úpravách pro další modely a motorizace.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek