Prázdné silnice, nuda a hlavně chuť po úspěchu na sociálních sítích. Přesně to prý byl dle policie hlavní důvod, proč se sešlo několik majitelů velmi rychlých a upravených aut a jejich fanoušků. Pořádali závody, pálili pneumatiky a nechyběl ani alkohol a drogy. Špatná kombinace, když víte, že policie pro takové jednání nemá moc pochopení. Obzvlášť, když se to děje na nezákonně uzavřené silnici. Přesně jako v prvním díle Rychle a zběsile.

Jenomže život není film a nemívá tak pozitivní dohry. To už ví několik desítek lidí, kteří se na oné akci sešli. Stalo se to v americké Atlantě a na místo se kromě účastníků sjelo také hned několik policejních jednotek. Zatčeno bylo v první fázi 44 lidí, čtyři byli nakonec pro nedostatek důkazů propuštěni. Zbytek skončil ve vězení a čeká je soud.

Policie účastníky nelegální akce obvinila z rychlé, nebezpečné a agresivní jízdy. Dále z pití na veřejnosti, nelegálních závodů a držení marihuany. Kromě toho všeho pak zabavila 29 aut, která poslouží jako důkazní materiál. Co s nimi bude dál, to zatím není jasné, ale můžou se dočkat až sešrotování.

Při nelegálním závodu svou vinou vypadla z auta. Řidič ji málem přejel

Tiskový mluvčí atlantské policie Carlos Campos k tomu pro kanál Channel 2 Action News řekl: „Víme, že se mladí v současné době nudí a silnice jsou prázdné. Proto si mysleli, že je ideální čas k tomu, udělat něco takového. Nicméně nebezpečí, které představovali pro motoristy i chodce je opravdu vysoké. Hlavní problém mohl být u diváků, kteří mohli snadno přijít k úrazu. Nesmíme zapomínat na aspekt sociálních sítí, dělají to hlavně pro to, aby byli na tomto poli co nejúspěšnější.“