Ať ve filmech, tak i v reálném prostředí končí americké automobilové honičky tím, že v drtivě většině případů vyhrají policisté. Je pravda, že ještě předtím je ale proviněný řidič často potrápí mnohdy i velmi vytrvalým ujížděním. Vypadá to ale, že ne vždy jsou to policisté, kdo tento souboj vyhraje. Čas od času se najdou tací, kterým se podaří ujet.

Přesně tak tomu je v případě řidiče bílého BMW řady 5 (E60). Ten se totiž zvládl zbavit policistů kteří ho pronásledovali v autech. Nad ním létal i policejní vrtulník, jehož pilot ho nespustil z dohledu. Myslíte si, že s vrtulníkem je to předem prohraná bitva? Nutně tomu tak být nemusí. Stačí nezůstávat na dálnici, tedy na otevřeném prostoru, kde si vás vrtulník pohlídá a bude navigovat pozemní jednotky.

Přesně tak přemýšlel řidič, který se nakonec rozhodl prchat přes město. Už samotný provoz policisty zdržel, ale vrtulník byl pořád na správném místě. Proto řidič auta chytře zajel do podzemních garáží, což znamenalo, že se ve vteřině všem ztratil z dohledu. Posádka auta pak z místa prostě v klidu odešla po svých a BMW, mimochodem bez jediného důkazu o tom, kdo ho řídil, protože bylo kradené, nechala na místě.

Neříkáme, že je právě toto ten nejchytřejší nápad, jak zmizet policistům, rozhodně má ale něco do sebe.