Ačkoliv se píše 21. století, americká armáda stále využívá průzkumný letoun z poloviny padesátých let 20. století. Jeho vzlet a přistání jsou tak složité, že je třeba je ze země doprovázet rychlými auty.
Mluvíme o letounu Lockheed U-2 „Dragon Lady“, tedy o americkém výzvědném letadle, jenž se do vzduchu dostalo poprvé už v roce 1955. Důvod, proč ho americká armáda stále používá, je vcelku jednoduchý. Ačkoliv jde o půl století starý stroj, jeho provoz je jednodušší a hlavně levnější než pozorovat území ze satelitů a podobných sond. Lockhead U-2 totiž umí dlouhodobě létat ve výškách kolem 20 kilometrů a mapovat tak území.
Jeho vzlety i přistání jsou však díky přítomnosti podvozku pouze na trupu poměrně složité. I proto ho americká armáda po ranveji doprovází rychlými auty – v přiložených videích můžeme vidět například elektromobil Tesla Model S, Chevrolet Camaro a nebo Pontiac GTO.
Jejich úloha je jednoduchá. Pokud se letoun chystá na na přistání, vystartuje auto za ním a jeho posádka dává pilotovi letadla instrukce, jak letoun vyvažovat. Uprostřed umístěný podvozek není příliš stabilní a z kabiny není příliš dobře vidět. Po zastavení se letoun opře o jedno z křídel a teprve pak dostane na křídla přídavný podvozek, aby bylo jednodušší s ním manipulovat a například ho zavézt do hangáru.
Při vzletu je situace jiná. Tam se letoun může opřít právě o dodatečně připevněný podvozek, který mu zajistí stabilitu v nízkých rychlostech. V těch vyšších se pak odpojí. Řidič rychlého doprovodného auta při rozjezdu letoun kontroluje a zjišťuje, zda vše probíhá hladce.
Na letištích se ale občas v roli naváděcích „Follow me“ aut ukáží i supersporty, často to bývá v rámci exhibice. Loni v prosinci to například bylo Lamborghini Huracán v Boloni nebo v roce 2013 Lamborghini Aventador tamtéž.