Američané zažili dopravní peklo. Statisíce aut byly úplně všude

Autor: Anina Russová - 29. 11. 2019


Máte pocit, že každé pondělní ráno je na silnici jako očistec? A to samé se opakuje v pátek a v neděli odpoledne? Ve velkých městech jsou kolony každodenním standardem, se kterým se postupně učíme žít. Pokud jste si ale mysleli, že to snad horší už být nemůže, vyvedeme vás velmi rychle z omylu.

Může to být mnohem horší, což na vlastní kůži 28. listopadu poznala celá Amerika. Právě na tento den letos vyšel den díkuvzdání, který je pro spoustu Američanů důležitější než třeba vánoce. Kromě pečeného krocana je pro tento den typický obrovský přesun lidí z místa na místo. Každý chce jet za svými nejbližšími a rodinami a takřka každý k tomu volí auto. Ačkoliv jsou dálnice v Americe na mnoha místech klidně i šestiproudé, nestačí to.

Čeští řidiči dávají podle průzkumu přednost chodcům častěji než slovenští, výjimku tvoří řidičky z Prahy

To ukazují záběry z letošního přesunu na Den díkuvzdání, které byly pořízeny v okolí Los Angeles, především na dálnici 405. Ta, ačkoliv má v některých místech až šest pruhů v každém směru, neměla šanci to neskutečné množství aut pojmout. Nejde o zácpu kvůli nějakému dopravnímu problému. Jde jen o totální kolaps z důvodu obrovského množství aut. 

Protože ale totálně zkolabovala dálnice, rychle se kolony přenesly i do okolí. Ucpané byly veškeré nájezdy, ale i sjezdy a okolní ulice. Podle svědků trvala i standardně krátká cesta na pár minut hodinu i více. Odhaduje se, že na tento svátek se někam přesouvá na 55 milionů Američanů, kteří průměrně ujedou vzdálenost asi 50 mil. 49,3 milionu pak podle výzkumů jedou autem.  

A nezapomeňte, že tohle je jen jedna část cesty. Ta stejná masa lidí a aut se také bude muset dostat zpět. Tak co, ještě máte chuť nadávat na naše kolony? Rázem jsou celkem v pohodě, co myslíte? :)

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek