alpine a110 1955/2017

Alpine se představí na 42. ročníku výstavy Rétromobile

Autor: Tisková zpráva - 9. 2. 2017


Skupina Renault s radostí potvrzuje účast Alpine na 42. ročníku výstavy Rétromobile ve výstavním centru Porte de Versailles, která končí 12. února 2017.

Alpine zde vystaví 6 klasických modelů a koncept Alpine Vision jako symbolický most mezi minulostí a budoucností značky.

Těsně před představením velmi očekávaného nového vozu, jehož prodeje na vybraných trzích začnou již letos, dostávají fanoušci značky jedinečnou možnost poznat či znovuobjevit některé z ikonických modelů nesoucích slavné jméno.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout první Alpine, model A106, který stál na základech sériového Renaultu 4CV. Dále bude vystavena Alpine A108 a ikonická Alpine A110 Berlinette, jeden z nejlepších vozů rallye své éry. V průběhu života modelu A310 značku Alpine převzal Renault a prvním modelem, který byl vyvinut již zcela pod taktovkou nového majitele, byla Alpine GTA. Jeho nástupce, A610, je esencí velkého evropského GT své doby s prvotřídním komfortem a výkonem.

Mezi svými předchůdci vystupuje koncept Alpine Vision, který ztělesňuje výkonný, elegantní a lehký sportovní automobil určený těm nejčistším řidičským zážitkům. Tento vůz je dráždivým předobrazem sériového vozu, který bude oficiálně představen 7. března na autosalonu v Ženevě. Koncept Vision i netrpělivě očekávaný sériový model byly navrženy s důrazem na požitek z jízdy prostřednictvím těchto vlastností:

  • řidič se cítí být součástí vozu, zcela kontroluje situaci a cítí každý pohyb vozu
  • agilita lehkého, elegantního designu, který se plně soustředí na nezbytný základ
  • autenticita sportovního vozu, který pokračuje v dlouhé linii ikonických modelů Alpine

Vůz bude vyráběn v továrně Alpine ve francouzském Dieppe. Do prodeje se dostane na vybraných evropských trzích v roce 2018 a poté se postupně rozšíří do celého světa.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru