ALPINE_Praha-Pyramida_Pruhonice- (1)

Alpine otvírá svůj první showroom v České republice

Od Josef Pelikán | Zdroj: Alpine - 20. 6. 2022 0

Alpine oznamuje otevření svého prvního prodejního místa v České republice. Své brány otevře na konci června 2022. Po Maďarsku a Slovinsku je vstup do Česká republiky plně v souladu se strategií silné mezinárodní expanze značky Alpine. Cílem strategie pronikání na nové trhy a rozšiřování evropské dealerské sítě je podpořit rozvoj prodeje značky Alpine.

První centrum Alpine, které bude v Praze, bude provozovat jeden z největších prodejců vozů Renault a Dacia, společnost Pyramida Průhonice. Showroom o rozloze 180 m2 se nachází na jedné z nejoblíbenějších nákupních ulic ve městě, v nákupní zóně Průhonice. V showroomu budou použity nejnovější prvky vizuální identity značky a zákazníkům bude nabízen 100% zážitek Alpine.

Přečtěte si také:  Toyota představila novou koncepci evropských autosalonů

„Jsme nadšení, že máme možnost uvést značku Alpine na český trh. Značka Alpine v sobě spojuje tradici, specializovanou „zakázkovou“ výrobu, zkušenosti na poli výzkumu a vývoje a popularitu Formule 1. Legendární model Alpine A110 si získal srdce nejen fanoušků motoristického sportu svojí mrštností, rychlostí a zejména pak jedinečným řidičským zážitkem za volantem. Modelová řada Alpine se bude postupně rozvíjet a doplňovat a zasáhne i do dalších segmentů. Otevření Alpine centra v České republice je součástí expanze značky v Evropě s cílem propagovat jedinečný sportovní styl života, který je založen na tradičním DNA značky Alpine a současně i na posledních inovacích skupiny Renault,“ řekl Zdeněk Grunt, generální ředitel společnosti Renault Česká republika.

Alpine plná ambicí pro český trh

Společnost Alpine, která se důsledně zaměřuje na svůj mezinárodní rozvoj a postupně zvyšuje počet svých prodejních míst, se rozhodla otevřít nový trh v České republice. Ambicí značky je, aby po tomto prvním centru následovala v příštích letech další, a to i v rámci země.

Na špici inovací: Exkluzivní sportovní vozy

Po úspěšném roce 2021 s velmi silným nárůstem objemu prodeje (+74 %, 2 659 prodaných kusů) pokračuje Alpine ve svém mezinárodním rozvoji v rámci Renaulution a otevírá svůj ambiciózní strategický plán otevřením nového teritoria v České republice. Alpine je ztělesněním francouzské automobilové excelence a má za sebou slavné dědictví v
oblasti motorsportu, v němž v průběhu své historie dosáhla pozoruhodných vítězství a v němž pokračuje i dnes prostřednictvím Formule 1, mistrovství světa ve vytrvalostních
závodech a mnoha dalších sportovních disciplín, v nichž se angažuje. Alpine se vyznačuje také svým výrobním závodem v Dieppe (Francie), kde vysoce kvalifikovaní odborníci vyrábějí model A110. Značka Alpine disponuje všemi interními zdroji potřebnými pro rozvoj značky (design, inženýrství, podpůrné funkce atd.), které jsou podporovány skupinou Renault a Aliancí, aby bylo možné využívat sdílené technologie a synergie.

Přečtěte si také:  Alpine oslavil své 100leté výročí ve velkém stylu. Na sraz do Dieppe přijelo skoro 1000 aut

Garáž Alpine: 100 % elektrická

Cíle rozvoje značky Alpine jsou podpořeny ambiciózním produktovým plánem. Do roku 2026 chce značka přejít od jednoho modelu se spalovacím motorem ke třem 100% elektrickým modelům, které budou i nadále poskytovat potěšení z jízdy. Nová organizace, posílení synergií se skupinou Renault a Aliancí a spolupráce s vybranými partnery budou zásadní pro podporu tohoto produktového plánu, který se skládá z:

  • 100% elektrický sportovní kompaktní vůz (segment B) založený na platformě Alliance CMF-B E
  • 100% elektrický crossover GT (segment C) založený na platformě CMF-EV Alliance
  • 100% elektrický nástupce modelu A110 vyvinutá ve spolupráci s Lotusem.

Alpine chce být v čele inovací Skupiny Renault, ať už v oblasti technologií nebo zákaznických zkušeností. Nová generace produktů Alpine bude založena na nejnovějších platformách skupiny a bude využívat technologie a odborné znalosti ze světa F1: efektivní řízení spotřeby energie, řízení hmotnosti, aerodynamiku, bezpečnostní systémy a řešení konektivity odvozená z F1 v oblasti analýzy a zpracování dat, která produktům Alpine zajistí významnou konkurenční výhodu.

ALPINE_Praha-Pyramida_Pruhonice- (2)

Foto: Anina Russová

Nová výrobní řada Alpine A110: Tři filozofie a stejné množství emocí

Alpine A110 vychází ze stejných technických principů, které před 66 lety definoval Jean Rédélé a které se od té doby používají ve všech vozech Alpine, ať už pro silniční provoz,
nebo pro soutěže. Vozy Alpine odvozují své výkony od kompaktních rozměrů a pečlivě dbají na hmotnost, aby dosáhly nejlepšího poměru výkon/hmotnost ve své třídě, nikoli od zběsilé honby za vyšším výkonem. Díky této rovnováze můžeme nabídnout vozidlo s jedinečným zážitkem z jízdy pro řidiče všech úrovní, a to i při každodenní jízdě.

Přečtěte si také:  Nový crossover Alpine GT X-Over už se testuje. Schovává se do karoserie Dacii Duster

Na začátku roku 2022 představila společnost Alpine novou výrobní řadu A110. Celý sortiment bude možné objednat i v České republice:

  • A110
  • A110 GT
  • A110 S

Každá z těchto tří verzí, z nichž každá je Alpine, má svou vlastní identitu a teritorium. Svým způsobem nabízejí tři odlišné, avšak autenticky „alpské“ zážitky z jízdy. V souladu se zásadami Alpine kterými jsou především lehkost a agilita jsou vozy poháněny čtyřválcovým turbomotorem o objemu 1,8 l, který je spojen se sedmistupňovou automatickou převodovkou Getrag s dvojitou mokrou spojkou.

range_-_all-new_alpine_a110_-_tests_drive

Foto: Alpine

Alpine A110 je vstupní branou do „alpského“ světa. Kombinace „alpského“ podvozku a motoru o výkonu 252 koní poskytuje potěšení z jízdy připomínající Berlinette. Lehký, přesný a živý vůz A110 je agilní a dynamický za všech okolností.

Přečtěte si také:  Alpine v České republice v červnu otevře svůj první oficiální showroom. Začne s modernizovaným A110

Nová Alpine A110 GT je sportovní kupé řady Grand Touring. Motor o výkonu 300 koní ve spojení s podvozkem „Alpine“ představuje ideální spojení výkonu a komfortu. Díky své
všestrannosti a vzácné eleganci je A110 GT sportovním vozem pro každodenní cesty i pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

Nová Alpine A110 S je na vrcholu nabídky a zaměřuje se na výkon. „Sportovní“ podvozek plně využívá potenciál motoru o výkonu 300 koní. V srdci má sportovní charakter, na přání dostává semi-slick pneumatiky a specifickou aerodynamickou sadu vhodnou pro uspokojení řidičů, kteří hledají ostřejší pilotáž zejména na okruhu. A110 S je koncentrátem emocí.