Alonso a Massa zdolávají zasněžené hory v dvojici Ferrari FF + video

Autor: Pavel Srp - 13. 1. 2012


Když se v České Republice většina z nás podívá ven z okna, uvidí maximálně poprašek sněhu z dnešní noci, který zůstal ve stínu, kam se ještě nedostalo slunce. V italském horském středisku Madonna di Campiglio, kde jsou navíc zvyklí i na hostování Mistrovství světa v Alpském lyžování, to mají jinak. Hory jsou plné sněhu a lyžařé si užívají krásných upravených sjezdovek.

Vzhledem k množství sněhu zde byl připraven další „závod“… Ovšem na lyže zapomeňte! Potkali se tu dva řidiči týmu Scuderia Ferrari: Fernando Alonso a Felipe Massa. Tito dva piloti osedlali nejnovější model Ferrari FF, který se s pohonem všech čtyř kol do podobného terénu „hodí“. V jejich rukou se nejnovější Ferrari ukázalo jako velmi zábavné a schopné i v podobném terénu.

Ferrari FF má pod kapotou motor V12 o výkonu 660 koní. To v prostředí s velmi nízkou přilnavostí může být spíše na škodu, a proto, aby se auto v podobných podmínkách (i přes pohon 4WD)  vůbec rozjelo a jelo, vyvinulo Ferrari speciálně pro model FF elektroniku, která neustále počítá a počítá a podle toho určuje množství točivého momentu na jednotlivé kolo zvlášť a nezávisle na ostatních kolech. Ve Ferrari FF je uspořádání transaxle (motor vpředu uprostřed a převodovku vzadu) a jeho rozložení hmotnosti je 47:53.

Po závodu nemohl Alonso skrýt své nadšení: „Je neuvěřitelné, jak snadné je řídit FF i na tak náročném povrchu a zároveň, jak vysokou úroveň výkonu zvládne přenést pod kola.“ Massa byl podobného názoru: „Nejúžasnější věc na autě je fakt, že není třeba dělat kompromisy mezi výkonen a použitelností. Navíc není problém používat auto pro každodenní ježdění a s celou rodinou v autě.“

Foto:

[nggallery id=218]

Video:

Zdroj: Ferrari/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru