Policisté upozorňují na to, že se až příliš často na silnicích setkávají s opilými nebo zdrogovanými řidiči. Nejhorší na tom je, že si tací neuvědomují, že v případě jízdy v opilosti nebo pod vlivem drog neohrožují jen sebe, ale i ostatní. Alarmující je, že jen na jižní Moravě řešili policisté od začátku roku, tedy za 18 dnů, hned několik desítek řidičů pod vlivem návykových látek, 24 z nich pak v takto „upraveném“ stavu i bouralo.

Jedním z nich byl například 59letý řidič náklaďáku. Ten se před jízdou opil a ve chvíli, kdy zajel do areálu firmy, kde měl parkovat, zvládl svou nekontrolovanou jízdou udělat škodu odhadem za 700 000 Kč. Poškodil devět zaparkovaných aut, svůj kamion i vybavení areálu. Policisté dali řidiči dýchnout a výsledek ukázal 1,78 promile. Sám řidič se pak přiznal k vypití deseti dvanáctistupňových piv. Není se tedy co divit, že na místě přišel o řidičák.

Dalším opilcem za volantem byl i 63letý cizinec, který při kontrole policistům tvrdil, že si před jízdou dal jedno pivo. Jenomže tomu moc neodpovídala naměřená hodnota alkoholu v dechu, která se zastavila na 2,5 promile. Obdobný případ policisté řešili jen o pár hodin později. Tentokrát řidič tvrdil, že měl dvě piva. Ovšem měření ukázalo, že pravda bude nejspíš někde jinde, protože nadýchal 2,35 promile.

Přečtěte si také:  Alkohol a úplatky nejsou jen doménou mužů. Hned dvě opilé řidičky se snažily uplatit policejní hlídky

A co vlastně hrozí řidiči, který nadýchá? V případě výše zmíněných řidičů jde o trestné činy, za které mohou skončit ve vězení, dostanou pokutu a přijdou o řidičák. Jihomoravští policisté upozorňují, že v důsledných kontrolách řidičů, nejen těch opilých, budou v následujících dnech rozhodně pokračovat.