Alkohol a úplatky nejsou jen doménou mužů. Hned dvě opilé řidičky se snažily uplatit policejní hlídky

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  23. 12. 2020


Podle všech specialistů na dopravu, bezpečnost a psychologii řidičů, jsou ženy za volantem klidnější, méně bourají a nejsou tak agresivní. Muži jsou oproti tomu za volantem ti, kteří nechají řídit ego a nehody jim nejsou cizí. Jak ale ukazuje policejní video, v něčem se muži a ženy za volantem vyrovnají. V jízdě pod vlivem alkoholu.

Hned dvě mladé ženy pod vlivem alkoholu řešila policejní hlídka během nedělní noci. Ta první se s tím moc „nemazala“. Policisty na ni zavolal někdo, kdo viděl její jízdu, během které se autem párkrát opřela o obrubník, a pojem jízda rovně pro ni byl prý cizí. Policisté řidičku našli v Letňanech zrovna ve chvíli, kdy se se svou Škodou Fabia snažila odjet. Jenomže u toho málem nabourala policejní auto. Když vystoupila z auta, bylo jasno. 

53letá žena nadýchala skoro jednu promile, přičemž policistům přiznala, že s kamarádkou měla vodku. Zároveň řekla, že nabourala v garážích, když se vyrážela na silnice. Policejní tiskový mluvčí Richard Hrdina k tomu řekl: „Místo projevu lítosti žena policistům nabídla úplatek 10 000 Kč pro každého a navíc i lékařskou a lázeňskou péči, protože o řidičský průkaz si nemůže dovolit přijít.“ Že to bylo zbytečné asi netřeba dodávat.

Policisté na dálnici D3 lovili řidiče v luxusních autech a chtěli po nich úplatky

Druhou notně opilou řidičkou byla 36letá cizinka, která se před policejní kontrolou snažila z místa řidiče schovat na zadní sedadla. V jejím případě už ale šlo o skoro 1,5 promile, nicméně její úplatek byl hodně podobný. Při dechové zkoušce se snažila policistovi vnutit hrst bankovek v hodnotě 9700 Kč.

Obě ženy u policistů s poskytnutím úplatku nepochodily, a tak jsou v současné chvíli podezřelé ze spáchání trestného činu podplácení, za což jim v případě odsouzení hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *