Tuhle pohádku asi znáte. Ne, tu o policajtech, ale o zmrtvýchvstání automobilky Alfa Romeo. Má k tomu napomoci model Giulia, který se světu úplně nejdříve představil ve vrcholné specifikaci Quadrifoglio Verde. Jenže jak to tak bývá, a u Italů dvojnásob, spuštění prodeje se kvůli různým problémům stále odsouvá a odsouvá. Přesto přese všechno se právě nejsilnější provedení QV dostává do služby policejních složek.

To znamená, že policisté budou první, kteří se s tímto 510koňovým sedanem svezou. Těžká realita pro fanouška aut. Nedávno se v Římě v parku generálního velitelství Carabinieri za přítomnosti ministra vnitra Angelina Alfana, mistra obrany Roberta Pinottiho, generála Tullio Del Sette, předsedy FCA Group Johna Elkanna i jejího generálního ředitele Sergia Marchinonneho a řady dalších významných osobností odehrálo slavnostní předání dvojice vozů Giulia QV právě do rukou tamější policie. Od běžné produkce se tato dvojice Alf odlišuje úpravami interiéru i exteriéru. Zevnějšek vozu poznáte podle jiného zbarvení s polepy, majáků na střeše a výstražných světel na přídi i zádi.

Interiéru mimo tradiční výbavy v podobě vysílaček a držáků nejrůznější výbavy nechybí ani tablet s přístupem do systémů využívaných záchrannými složkami, defibrilátor a speciální přenosná chladicí jednotka. Nezapomnělo se ani na plácačku na mouchy a kdyby moucha stále odolávala, hned vedle najdete obušek.

Přestože by si policejní oddělení asi dokázalo představit těch 510 koníků rozvášněných na italských dálnicích, dvojice vozů se bude pohybovat Římě a Miláně. K dispozici budou pro zvláštní operace, jako je transport orgánů a krve. Tady máte vysvětlení pro to chladící zařízení. Pokud vám to zvedlo náladu a máte pocit, že je to dobře vymyšlené, pro dobré účely, hned vám ji zase trochu zkazím. Mimo tuto službu budou Giulie využívány i pro dopravu významných osobností při různých akcích.

Pod kapotou se neměnilo nic, to znamená, že zde je umístěn dvojicí turbodmychadel přeplňovaný zážehový vidlicový šestiválec o objemu 2,9 litru s výkonem 510 koní (375 kW) a točivým momentem 600 Nm. Díky tomu Giulia schopná dosáhnout maximální rychlosti až 307 km/h a vystřelit z 0 na 100 km/h za pouhých 3,9 sekundy.