alfa-giulia-gtam-zavodni-barvy-limitovana-edice- (5)

Když Alfa Romeo představila začátkem března ostré modely Giulia GTA a odlehčenou verzi Giulia GTAm, spadla (nejen) nám brada. Designová vylepšení zahrnující drsnější karoserii, ale také posílená technika slibují opravdovou zábavu za volantem.

Velký návrat Alfy Romeo je tu. Značka představila ostrou Giulii GTA a odlehčenou GTAm

Teď, o necelé dva měsíce později, spustila Alfa Romeo on-line konfigurátor, v němž je možné si auto – GTA i GTAm – designově upravit přesně tak, jak byste ho chtěli. Koupit si ho totiž nebude snadné – jde o 500kusovou limitovanou edici, navíc není z nejlevnějších.

Konfigurátor jsme si vyzkoušeli na drsnější Giulii GTAm, která má oproti GTA navíc například velké zadní křídlo a naopak nemá zadní sedadla. K dispozici jsou tři barvy karoserie, čtyři barvy brzdových třmenů a měnit lze i některé prvky v interiéru: barvu pásů a černé nebo červené prošívání sedadel. Své auto si můžete poskládat i vy – konfigurátor najdete tady.

Přečtěte si také:  Test Alfa Romeo Giulia QV (2019)

Mimochodem ony tři barvy karoserie – červená GTA Red, bílá Trophy White a zelená Montreal Green – nejsou vybrány jen tak náhodou. Jsou to totiž barvy z italské vlajky.

Designéři automobilky Alfa Romeo z oddělení Centro Stile Alfa Romeo si ale připravili další lahůdku. Podívali se totiž na ta nejlepší závodní zbarvení původního modelu Alfa Romeo GTA ze šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Tyto barevné kombinace pak vzali a nainstalovali je na novou Giulii GTAm.

Ovšem nedělali to jen tak, protože se nudili, ale protože Alfa Romeo pustí do prodeje limitovaný počet aut (blíže nespecifikovala kolik jich bude) v těchto barvách. Pro ty, na které by tyto modely nevyšly, zbyde trojice barev, která je v konfigurátoru.

Celkem bude vyrobeno jen 500 modelů Alfa Romeo Giulia GTA, jejichž cena má na podle italské tiskové zprávy startovat na domácím trhu na 175 tisících euro, což je v přepočtu 4,74 milionu korun. Ostřejší modely GTAm, které jsou součástí celé 500kusové série, jsou o něco dražší. Alfa Romeo za ně bude v Itálii chtít 180 tisíc euro, po přepočtení podle kurzu ČNB tedy 4,88 milionu korun.

Přečtěte si také:  Rekord Nurburgringu pokořen! Drží ho Alfa Romeo Giulia QV v parádním čase - video

V ceně není jen auto, ale také přilba Bell a plachta na auto v barvě karoserie. Noví majitelé ale dostanou také kurz jízdy v rámci Alfa Romeo Driving Academy. Ti, kdož si pořídí verzi GTAm, dostanou navíc závodní kombinézu, rukavice a boty od Alpinestars. Pokud navíc budete chtít, můžete si své nové auto převzít v městečku Balocco v Itálie, kde dříve vznikaly ty nejlepší závoďáky značky.