alfa-romeo-110-let-logo

24. června 2020 dosáhne Alfa Romeo dalšího prestižního milníku. Oslaví 110. let technických inovací, sportovních úspěchů a nezapomenutelných výtvorů na čtyřech kolech. Pro oslavu této události připravilo stylistické centrum Alfy Romeo specifické logo, které se objeví i na jejích vozech a bude doprovázet všechny iniciativy značky v roce 2020. A nutno dodat, že letošní rok bude akcemi doslova nabitý.

Soustředit všechny aktivity a oslavy takto důležitých narozenin do jediného dne by nebylo možné, a proto se značka rozhodla překvapit své příznivce i ostatní fanoušky motorismu celým kalendářem akcí. Kromě toho připravila několik nových publikací vyprávějících příběh Alfy Romeo z nejrůznějších perspektiv.

Nové logo 110 Alfa Romeo

Na počest 110. výročí vytvořilo stylistické centrum Alfy Romeo specifické logo, které demonstruje silné stránky značky a její schopnost dokonale kombinovat technologie, potěšení z jízdy a krásu. Logo tvoří specifická grafika číslice 110. První dvě číslice „1“ jsou vyobrazené v perspektivě, což vytváří dojem přechodu z minulosti do současnosti a jsou zakončené číslicí „0“. Jeden z nejznámějších prvků loga Alfa Romeo tzv. Biscione (had požírající člověka, symbol města Milán) se nachází v číslici 0. Spodní kruhovou část loga zdobí nápis 1910–2020.

Ikonické logo s číslicemi bude okamžitě rozpoznatelné, stejně jako každý vůz, který jej ponese. 

Centrem oslav bude muzeum v Arese  

Pro oslavu takto významné události přicházelo do úvahy pouze jediné místo, muzeum Alfy Romeo v Arese. 24. června zde oslaví tento významný milník kluby i fanoušci značky. Toto místo je maximálně prestižní a hostí nejdůležitější výtvory značky, čímž vytváří doslova hmatatelný most mezi dobami i generacemi. Slavnostního sfouknutí svíček se může zúčastnit prakticky každý fanoušek. Kolem 24. června budou mít ale fanoušci i celou řadu jiných příležitostí, jak oslavit výročí Alfy Romeo a připomenout si její slavnou historii, která i dnes inspiruje tvůrce a ovlivňuje budoucnost.

Přečtěte si také:  Test Alfa Romeo Giulia QV (2019)

Vášeň Alfy Romeo na hlavních motoristických festivalech

Alfa Romeo byla vždy v centru dění nejvýznamnějších automobilových nebo sportovních akcí. To nejlépe demonstruje její pouto se závodem Mille Miglia, které se každým rokem ještě více prohlubuje. V loňském roce stanula Alfa Romeo hned na dvou stupních vítězů tohoto závodu a získala rovněž sponzorský pohár Sponsor Team Trophy. Drahokamy, jakými jsou modely 6C 1500 SS z roku 1928, 6C 1750 Zagato z roku 1929 nebo 6C 1750 SS Young z roku 1929, sice již byly v ulicích a na zajímavých místech Itálie k vidění mnohokrát, v rámci oslav 110. výročí Alfy Romeo se však tyto historické modely objeví přímo v závodě Freccia Rossa (neboli závodě červených šipek), jak je Mille Miglia také nazývaný, na trati Brescia-Řím-Brescia (od 13. do 16. července). Na tomto místě pak proběhne i nezapomenutelná oslava.

Alfa Romeo bude automobilovým sponzorem závodu 1000 Miglia 2020

Překvapení bude čekat také na návštěvníky festivalu rychlosti v Goodwoodu, který proběhne od 9. do 12. července. Čestným hostem této velkolepé akce pro všechny příznivce čtyř kol bude samozřejmě Alfa Romeo. Pocty se dočká jak v parku kolem Goodwood House tak i během legendární jízdy do vrchu Hillclimb.

Tyto a mnoho dalších akcí během celého letošního roku dále upevní legendární postavení značky Alfa Romeo v srdcích nadšených motoristů, zvláště těch, kteří se rozhodnou usednout za volant těchto mechanických stvoření, užít si potěšení z jízdy a uspokojit svou vášeň.

Cesta Alfy Romeo, která začala už v roce 1910, je lemovaná mezinárodním úspěchem, skvělými motory, inovativními technologiemi, adrenalinem, bohatou historií a ohromnou zábavou: výročí Alfy Romeo je velkým dnem pro všechny fanoušky motorismu.