pogea-racing-alfa-romeo-4c-nemesis-

Alfa Romeo 4C Nemesis je superostrá Italka, má 480 koní

Autor: Pavel Srp - 12. 5. 2018


Úpravce jménem Pogea Racing představil další novinku, tentokrát se podíval na jednu ze štíhlých italských krásek. Alfa Romeo 4C od nich dostala přiostřený vzhled a výrazně posílený motor.

Placatý sporťák Alfa Romeo 4C je docela ostrý už v základu, a to i přesto, že ho pohání jen čtyřválec s objemem 1,75 litru. Díky nízké hmotnosti je sériový výkon 177 kW/240 koní a točivý moment 350 Nm dostatečný. Vždyť umožní zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy a dokáže jet maximálně až 258 km/h. Po zásahu v Pogea Racing je to ale docela jinak. A nešlo jen o přeprogramování řídící jednotky…

To byla až poslední věc! Předtím tomu předcházelo například zvýšení objemu o dva decilitry, výsledkem je objem válců motoru zvýšený na 1,95 litru. Vnitřnosti motoru jsou nové, kované a výkonnější je také samotné turbodmychadlo. Výsledek? Působivý. Alfa Romeo 4C Nemesis, jak ji úpravce pojmenoval, se nyní může pochlubit 353 kW/480 koňmi a 535 Nm točivého momentu. Pohon zadních kol zůstal, upravena ale musela být šestistupňová převodovka TCT. Zrychlení z 0 na 100 km/h kleslo na 3,6 sekundy, maximální rychlost naopak vzrostla na 308 km/h.

Ruku v ruce s tím jdou úpravy podvozku. Nové jsou tlumiče i pružiny, které mají nejen tužší naladění, ale jsou také nižší. Do podběhů instaloval tuner také nová kola, jejich průměr je 18″ vpředu a 19″ vzadu.

Kapku vzrušení dostal i exteriér. Na přídi je nový nárazník, který podle úpravce zvyšuje přítlak na přední nápravu. Všimnout si lze také nových nástavců prahů, jiné kapoty motoru zadního nárazníku s integrovaným difuzorem či přítlačného křídla na zádi. Tyto díly jsou vyrobeny z karbonových vláken.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru