Alfa Romeo 4C je na trhu již čtyři roky let, tak se značka rozhodla, že je ten nejvyšší čas k její modernizaci. Faceliftovaná verze by se měla ukázat už v příštím roce a dozná několik změn i na pohonném ústrojí.

Od roku 2013, kdy byl zahájen prodej malého sportovního modelů s uprostřed uloženým motorem, již uplynulo hodně vody, a tak je čas na to, aby se auto opět přiblížilo dnešním trendům. Faceliftům a modernizacím se samozřejmě nevyhýbají ani modely, kterých se neprodávají stovky tisíc. V příštím roce se tak můžeme čekat na osvěženou Alfu Romeo 4C. A co nás bude čekat?

Šéfinženýr značek Alfa Romeo a Maserati Roberto Fedeli prozradil, že se inženýři v rámci modernizace chtějí zaměřit hlavně na často kritizované nepřesné řízení, ale také na zbytek techniky jako je motor, převodovka, ale i podvozek. Exteriér jistě nenabídne žádné výrazné změny, spíše se můžeme těšit na drobnosti. 

O tom, zda bude motor zcela nový anebo jen přepracovaný, se zatím nemluví. Jisté ale je, že pokud zůstane 1,75litrový přeplňovaný čtyřválec, bude upraveno naladění a také zvýšen výkon. Jisté ale je, že v nabídce ani pro Alfu Romeo 4C ani pro podobně laděné modely (včetně Ferrari nebo Maserati) nebude manuální převodovka.

Modernizované modely coupé, ale i spider se prý na trhu objeví koncem příštího roku.