africa-eco-race-2020-tomas-tomecek- (4)

Africa Eco Race přeloženo. Pojede se nakonec ve stejném termínu jako Rallye Dakar 2024. Tomeček váhá

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: TOM RACING -  26. 1. 2023


Tomáš Tomeček v posledních třech letech jezdil oba nejzajímavější dálkové závody: Africa Eco Race, který jede po stopách původní Rallye Paříž – Dakar, ale i „opravdový“ Rallye Dakar. V říjnu 2022 zvítězil mezi kamiony na 14. ročníku Africa Eco Race, letos v lednu zvládl absolvovat Rallye Dakar jako rychlá asistence South Racingu a přihlášen je i na další Africa Eco Race. Ten se měl konat už letos v březnu, ale pořadatel jej odložil na leden 2024. Důvodem jsou nestálé klimatické podmínky v Africe, které mohou ohrozit průběh závodu a bezpečí účastníků.

Africa Eco Race má nový termín

Při posledním závodě v říjnu 2022, trápilo závodníky i pořadatele zejména v Mauritánii velké horko a hrozbou byly také silné písečné bouře. Růžové jezero, kde je cíl závodu, se na podzim vylévalo z břehů. Jeho hladina je ale tři metry nad normálem i nyní, i proto se organizátoři rozhodli 15. ročník Africa Eco Race odložit na původní a tradiční dakarský lednový termín, kdy jsou v Africe nejpříhodnější podmínky pro závodění. Pojede se v termínu 30. 12. 2023 až 14. 1. 2024.

Přečtěte si také:  Martin Macík prozrazuje, co vše ještě tým musí stihnout do startu Dakaru 2023

Tomáš Tomeček tím pádem nemůže vyzkoušet, zda on i jeho oranžová Tatra 815 vydrží zápřah tří dálkových pouštních maratonů během šesti měsíců. Nadto se bude muset rozhodnout, které rallye dá zkraje příštího roku přednost. „Odklad závodu mě mrzí, Afrika je moje srdcovka. Těšil jsem se,“ říká Tomáš Tomeček. „Zatím nevím, kam pojedu v lednu. Nejdřív mě čekají jednání s partnery. Doufám, že ještě budou ochotní to mé závodění podpořit.“

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Africa Eco Race přeloženo. Pojede se nakonec ve stejném termínu jako Rallye Dakar 2024. Tomeček váhá”

  1. hlavně jako jedinej dojel AER sám bez posádky a mám dojem že na druhým místě…. před ním byl jen deroy. ale to je jen detailek o kterým se nemá cenu ani zminovat ;) že?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *