Abt Sportsline Audi SQ5

Pokud by pro vás bylo sériové Audi SQ5 málo, nabízí se vám možnost odvézt ho k některému úpravci. Nabízí se například německý dvorní úpravce vozů Audi, Abt Sportsline. Ten teď představil svoji nejnovější úpravu, která přiostřuje vzhled, ale také motor.

Audi SQ5 je v sériovém provedení na pohled docela nenápadné auto a to se v Abtu rozhodli změnit. Stále je to však vlastně docela decentní SUV. Na auto putoval rozšiřovací kit blatníků i prahů. Všimnout si lze také nového střešního přítlačného křídla nebo difuzoru v zadním nárazníku s novými čtyřmi funkčními koncovkami výfuku. Na auto putoval také snížený podvozek, který ho může snížit od 35 až do 60 mm – jakou variantu zvolíte, to bude zcela na vás.

Do blatníků putovala nová kola, která dostala moderní vzhled kombinující černý lak s leštěnými plochami. Auto z fotek dostal největší kola z nabídky, jejich průměr je 22 palců. V nabídce jsou ale i 20″ nebo 21″ disky. Ve všech rozměrech však kola, ale i zbytek úprav splňuje předpisy TÜV.

Decentní změny se odehrály také v interiéru, kde je nové startovací tlačítko či speciálně z karbonu vyrobená hlavice voliče automatické převodovky. Možností je ale samozřejmě mnoho a v Abt Sportsline vám rádi splní vše, co vám na očích uvidí.

Zajímavé je to i pod kapotou, kde se v sériovém modelu nachází benzinový třílitrový šestiválec s 354 koňmi a točivým momentem 500 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne Audi SQ5 za 5,4 sekundy a nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Tyto hodnoty se po úpravě, která zvedne výkon na 425 koní a točivý moment na 550 Nm, znatelně zlepší.