abt-sportsline-skoda-karoq-sportline- (1)

Německý tuner ABT Sportsline je znám pro své úpravy vozidel koncernu Volkswagen. Svůj um dokáže předvést i na automobilech Škoda. Pokud máte Karoq a chcete ho nějak odlišit od desetitisíců těch ostatních, máte u ABTu možnost!

Škoda Karoq je menší a mladší sourozenec Kodiaqu, na silnicích – a nejen těch českých – už se poměrně významně zabydlel. Pokud si ale nechcete plést svoje auto s těmi ostatními, pak ho můžete nechat decentně upravit – stačí mu třeba vyměnit kola. Pro takové příležitosti ABT Sportsline ukazuje auto, kterému obul nové 20″ disky ABT SPORT GR.

Na zbytek karoserie nebylo nutně potřeba sahat, protože už v základu vypadá dobře. Jde totiž o Karoq Sportline, který má výraznější nárazníky než běžná sériová verze.

ABT připravil tuningový balíček pro Škodu Kodiaq

Pokud by se vám taková kola zdála velká, pak vězte, že německý tuner je nabízí i s menším průměrem 19 nebo dokonce 18 palců. Podle fotek ale Karoqu opravdu sluší.

Kromě toho je možné posílit i motor. V případě auta z fotek jde o ten nejvýkonnější v nabídce, kterým jen naftový dvoulitr. Jeho sériový výkon 140 kW/190 koní a točivý moment 400 Nm byl pomocí chiptuningu zvýšen na 169 kW/220 koní a točivý moment vzrostl na 440 Nm. A to není o moc míň, než kolik má Škoda Kodiaq RS