abt-sportsline-skoda-octavia-rs-tuning- (7)

Škoda Octavia RS je velmi oblíbeným autem. Jde o auto, které si majitelé rádi a často upravují, a proto i se svou nabídkou přišel ABT Sportsline. Rychlé škodovce přidá něco na stylu, ale také na výkonu.

Rychlá verze rodinného modelu Škoda Octavia RS byla (a stále je) ve třetí generaci v nabídce v mnoha provedeních. Vybírat lze ze dvou karosářských variant: s karoserií liftback nebo Combi. Nabízí se také volba mezi vznětovým a benzinovým motorem, stejně jako manuální (TSI) nebo dvouspojkovou převodovkou DSG. Standardně je RS vybaveno pohonem předních kol, ale připlatit je možné i za pohon všech čtyř kol (pouze pro Combi TDI s DSG).

I když jde o ideální rodinné auto – zejména ve verzi Combi – rychlosti není nikdy dost a právě proto je tu ABT Sportsline. Ten nabízí zvýšení výkonu pro obě motorizace, tedy vznětovou i zážehovou.

Test Škoda Octavia RS 245

Pomocí chiptuningu přidá úpravce 45 koní benzinovému a 36 koní vznětovému motoru. V obou případech vzroste i točivý moment. Benzinový motor tak z původních 185 kW/245 koní a 370 Nm posílí na 213 kW/290 koní a 410 Nm. Auto pak dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 6.7 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Pokud máte verzi s motorem TDI, pak počítejte, že z původních 135 kW/184 koní a 380 Nm může výkon vzrůst na 154 kW/210 koní a 420 Nm. Tato úprava je k dispozici nejen pro aktuální, faceliftové provedení, ale i to před modernizací.

Škoda Octavia RS od ABTu může také sedět níže k asfaltu. V nabídce jsou totiž pružiny se snížením 25 mm na přední a 30 mm na zadní nápravě. Pořídit můžete i silnější stabilizátory, které pomohou ovladatelnosti a omezí náklony. Nelíbí se vám sériová kola? I v tomto případě má pro vás ABT řešení. Pro Octavii RS nabízí jiné disky s průměry od 18″, přes 19″ až po 20″.