Kdo si myslel, že si německá tuningová firma ABT Sportsline připravila pro sraz u rakouského jezera Worthersee něco speciálního, nemýlil se. Tahle firma je plná extrémistů, kteří, když už něco dělají, tak je to pořádně. Jen si vzpomeňte na jejich svatou trojici z Ženevy v podání Audi RS6-R, nový Volkswagen Passat nebo Audi TT. Sklidili s nimi tehdy obrovský úspěch a u jezera se na něj rozhodli navázat.

Podařilo se, protože tahle zeleno-karbonová potvora je prostě geniální. Stojí na základech Volkswagenu Golf R a dvoulitrové TSI pod kapotou bylo vyladěno na rovných 400 koní. To je mimochodem u ABTu velmi oblíbený výkon… 🙂

Pomohl k tomu nejen zásah do řídící jednotky, ale také montáž sportovního katalyzátoru i zbytku výfuku. Převedeno do praxe to znamená, že se Golf R výkonem nyní vyrovná třeba i Porsche 911 Carrera S. Vzhledem k tomu, že mu ladiči odstranili omezovač rychlosti, může nyní teoreticky dosáhnout maximální rychlosti až 300 km/h.

Každého jistě zaujme karoserie, jejíž neonově zelenou barvu doplňují černé a karbonové doplňky. Zbytek pozornosti si určitě vynutí 20 palcová kola a o 45 mm snížený podvozek.