GAC Trumpchi Empow R | ABT China

ABT expanduje do světa. ABT China upravil první čínské auto, ukázal ho na autosalonu v Šanghaji

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: ABT Sportsline -  27. 4. 2023


Čína se dostala do popředí automotive už před lety, ale úpravci ji objevují až nyní. Jedním z těch, kteří do Asie expandují, je i ABT Sportsline, který tu v březnu 2023 otevřel svoji pobočku ABT China. Tuner se podíval na zoubek čínskému modelu GAC Empow s dvoulitrovým turbomotorem.

GAC Trumpchi Empow je čtyřdveřový sedan, který existuje i jako sportovní verze, která dostala přídomek R. A právě GAC Trumpchi Empow R je ten konkrétní vůz, na který se v ABT China zaměřili. Motor upravený nebyl, takže sériový dvoulitr nabízí výkon 265 a točivý moment 400 Nm. Díky tomu dokáže auto zrychlit za 5,7 sekundy.

Přečtěte si také:  Ferrari 458 Challenge dostalo široký karbonový kit Liberty Walk. Z karbonu je každičký díl karoserie

GAC Empow Rdostalo od ABTu nový nárazník s maskou chladiče a spojlerem pod nárazníkem. Zboku zaujmou nástavce prahů a blatníků, v nichž jsou nové 19″ disky kol. Nový je i zadní difuzor s čtveřicí koncovek výfuku či výrazné křídlo na víku kufru. Upravená karoserie nakonec dostala černý lak s červenými detaily.

Drobnosti byly upraveny i v interiéru. Tady jsou například upravené dveřní výplně s integrovanými světýlky, ale také čalounění sedadel. Nechybí ani nová loketní opěrka s logem ABT nebo koberečky také s logy ABT.

Přečtěte si také:  Manhart upravil Audi S3. Má teď vyšší výkon i krouťák než pětiválcové Audi RS 3

Auto se představilo před pár dny na autosalonu v Šanghaji. Oficiálně si budou moci Číňané tento kit pro GAC Trumpchi Empow R koupit na konci letošního roku. Cenu ovšem ABT nezveřejnil.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *